FIREproduction.sk

Evanjelizácia policajtov


Piatok večer sme pred polnocou vyrazili zo Srbska a išli späť domov, no ale čo sa stalo, zastavili nás srbský policajti s vážnymi tvárami. Keď sa nejaký cudzinec zdržiava viac ako 1-2 dni v Srbsku, tak sa potrebuje nahlásiť úradom, a to sa neurobilo.
Prvých 20-25 min. bolo dosť nepríjemných, lebo od nás chceli peniaze… na ruku.
Bol to rozhovor v skomolenom jazyku “angličtino-slovenčino-srbština”.
Snažili sme sa im v dobrom a jasne vysvetliť, že pre ich deti zadarmo chodíme po školách robiť prevenciu užívania drôg, aby ony do toho nemuseli padnúť.

Pamätám si, ako Peter začal vtedy od tých všetkých emócií chodiť okolo auta a modlil sa za nich (spasenie ich, aj ich rodín a žehnal im). Neviem, čo všetko rozumeli, ale bolo to dosť nahlas. ?

No potom, jeden z nich o hlavu väčší ako Peťo, vyšiel z auta a Peťo mu začal lámanou angličtinou hovoriť svoje svedectvo, ako ho Boh zachránil z drôg a spýtal sa ho či on pozná Ježiša? On kývol, že áno. Tak sa ho Peťo spýtal či sa za neho môže modliť – tak položil na neho ruky a začal. V tom presne vyšiel druhý policajt a kukal, čo sa deje, tak som sa mu snažil vysvetliť, že Peťo sa modlí za jeho kolegu. ?

Nakoniec nám doklady vrátili a povedali nám, že môžme ísť. Ku koncu mi nedalo a spýtal som sa aj ja druhého policajta či ho náhodou niečo nebolí alebo či nemá nejaký zdravotný problém? Spýtal sa ma: “Prečo?”. Tak som mu vysvetlil, že Boh ma poslal sa modliť za chorých ľudí. Jeho odpoveď bola, že ho bolí chrbát a otočil sa mi chrbtom, a ukázal na ľavé rameno. ?
Neviem či je to bežný postup, no v mene Ježiš som sa krátko po slovensky pomodlil za jeho rameno a po modlitbe sa otočil a usmial na mňa?)) , ukázal mi (Y) a povedal: “good”. ? ? 😀

Nakoniec, po minimálne 30 napätých minútach, bola atmosféra uvoľnená a všetci sme sa na rozlúčku usmievali! ? ?

Takisto musím zmeniť dievčatám, ktoré sa za nás v aute modlili a z prvej ruky to Všetko sledovali.Dominika, Kristýna, Marika 🙂

Ponaučenie :
1) Boh aj veľmi zlé situácie dokáže obrátiť na veľmi dobré. (Biblia Paralipomenom 20)
2) Zostať čestný, NEDAŤ ÚPLATOK a neísť tak “skratkou”, sa oplatilo. ? Táto Peťova vlastnosť sa mi veľmi páčila. ?

Sláva Kristu! Boh je dobrý a evanjelium je mocou Božou na zmenu. ?

(Fotka je hodinu potom na pumpe)

 

 

 

Peter – Stratil som všetko a všetkých (bol som narkoman)

2,288 total views, 2 views today

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.