PRIHLÁSTE SA NA ODBER
AUTOR OBSAHU
Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

11. Čo je Modlitba?

11. Ako sa modliť?Modlitba nie je trest alebo povinnosť, ktorú je potrebné vykonať aspoň raz za deň, či už pred spaním alebo pred jedlom. Zmysluplná modlitba nie je ani naučená poetická básnička, ktorú len mechanicky odrecitujeme Bohu, len tak bez srdca zo zvyku. Po tom Boh netúži. On túži po našom srdci. Po celom srdci. Modlitba je rozhovor dieťaťa s jeho Otcom. Zároveň je rozhovorom sluhu s jeho Pánom.

Boh je aj dobrý Otec, ale aj náš Spasiteľ a Pán. To znamená, že k Bohu máme pristupovať v modlitbe s veľkou úctou, ale aj dôverou, že nás príma a chce nám pomôcť napriek našim chybám. Modliť sa k Nemu je výsada, že môžeme hovoriť s Bohom, ktorý stvoril Nebesia aj Zem, to nie je hocičo. Modliť sa k Bohu môže každý, nie je to iba pre nejakých „vyvolených“.

modliť saAk však človek zhrešil, mal by svoju modlitbu začať prosbou o odpustenie. Ďalej by sa mal odvrátiť od svojho hriechu. Boh túži, aby sme s Ním mohli rozprávali zo srdca, vlastnými slovami, úprimne, ale aj s úctou. Keď sa človek modlí, môže sa modliť rôznymi spôsobmi. Napríklad prímluvnou modlitbou, v ktorej Boha o niečo prosí alebo ďakovnou modlitbou a chválou, v ktorej mu ďakuje a uctieva Ho.

To, čo nás robí hodných sa modliť k Bohu, je obeť Ježiša Krista. Vďaka nej môžeme predstupovať pred Boha svätí, bez chyby a bezúhonní (Kol 1,22). Cez modlitbu môže mať človek priamy kontakt s Bohom a rasť vo vzťahu s Ním. Boh viac ako dary, alebo obete si váži poslušnosť. Lebo poslušnosť ho cti.

Biblia verš :

Vy sa tedy modlite takto: Náš Otče, ktorý si v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno! Nech príde tvoje kráľovstvo! Nech sa stane tvoja vôľa ako v nebi, tak aj na zemi! Daj nám dnes náš každodenný chlieb a odpusť nám naše viny, ako aj my odpúšťame svojim vinníkom, a neuveď nás v pokušenie, ale nás zbav zlého, lebo tvoje je kráľovstvo i moc i sláva na veky. Amen

(ev. Matúš 6,9-13)

(p.s. táto modlitba je príkladná nie vzor ktorý treba dookola opakováť)

Pozretia: 16,115 , Dnes: 4 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ

OBSAH

ZDIEĽAť môžeš CEZ:
MOHLO BY ŤA TIEŽ ZAUJÍMAŤ:
9 biblických dôvodov, prečo môže žena kázať Božie slovo

Čas prečitánia cca 4 minút Často sa stretávam v náboženských kruhoch s názormi, že by ženy nemali kázať. Dovolím si tvrdiť, že toto tvrdenie nie je biblické, dokonca až nezdravé, pretože blokuje ženám vstúpiť do ich povolania. Preto som sa v pár bodoch na základe Biblie rozhodol zhrnúť, prečo by ženy mali kázať Božie slovo.

Pozretia: 7,893 , Dnes: 4 

FILM O HEIDY BAKER: POHNUTÝ LÁSKOU (COMPEL BY LOVE )
FILM O HEIDY BAKER: POHNUTÝ LÁSKOU (COMPEL BY LOVE)

Čas prečitánia cca < 1 minúta Film je celovečerným dokumentom sledujúcim pohyb prebudenia, ktorý sa šíri cez Mozambik, a Bakerovu osobnú cestu intimity s Ježišom – našou prvoradou snahou v živote je vždy prítomnosť Boha. Jeden život odovzdaný…jeden národ premenený.

Pozretia: 679 , Dnes: 1 

Ježiš ma v mojej zlomenosti neodsúdil, ale zachránil – Tatiana

Čas prečitánia cca 7 minút Príbeh Tatiany, kotorá hoci vyrástla v kresťanskom prostredí nešla božou cestou. Neskôr zažila rozvod a nevedela sa dostať roky z pút hriechu, viny a seba odsúdenia. Dookoncá ani kresťanské prostredie jej v tom nepomáhalo. Ale až to, že zážila Božiu lásku, bezpodmienečné prijatie takú aká je jej dalo silu robiť tie správne rozhodnutia. Viac príbehu:

Pozretia: 3,772 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
LINK