FIREproduction.sk

1. Kto je Boh?

 1. Kto je Boh?Kto je Boh? BOH JE DOBRÝ! On nie je zlý, On je len dobrý! A stále zmýšľa o nás ľuďoch len dobré veci a chce nám dať len to najlepšie. Prečo? Pretože nás nekompromisne miluje!  Dôkaz toho je, že Svätý Boh bol ochotný prísť z lásky tu na zem a zaplatiť potupnou smrťou za naše hriechy!

Prečo nás tak miluje? Lebo On nás stvoril! Boh stvoril všetko, nebesia aj zem, On je reálnejší a väčší než všetko, čokoľvek, čo môžeme vidieť, počuť, chytiť alebo cítiť. Niektorí ľudia si myslia, že je iba výplod ľudskej fantázie, lebo Ho vraj nikto nikdy nevidel a Jeho existencia sa nedá nijako vedecky dokázať. Biblia je kniha svedkov, ktorí zažili Boha, a takisto aj dnes, v dvadsiatom prvom storočí, existuje viac než milión ľudských príbehov o tom, ako Boh zasiahol do života človeka.

Boh je dosť veľký na to, aby „dovolil niekomu na sebe robiť pokusy“. Celý vesmír, zem, ľudia, aj zvieratá, to ako sú užasne stvorené hovorí, že je tu Stvoriteľ, a to všetko nemohlo vzniknúť náhodou. Boh je Svätý, vznešený, to znamená, že ak by sme Ho videli, nedokázali by sme povedať viac ako Nádherný! Svätý! On je reálny, a tak isto je Verný, a keď niečo zasľúbi, tak to stále naplní. Boh je určite prítomný všade cez svojho Ducha a nič sa pred Ním nedá skryť, ale tak isto nie všade môžeme zažiť Jeho prítomnosť alebo vidieť Jeho slávu, v zmysle, že nezjavoval  svoju osobu cez kameň. Jednou z vecí, po ktorej Boh veľmi túži, je byť s nami, aby sme mali s Ním blízky vzťah.

Niektorí ľudia si vymýšľajú bohov alebo boha podľa vlastných predstáv, ale to nie je reálny Boh! Reálny Boh nie je vymyslený! Vymyslený boh nefunguje! Niektorí ľudia si myslia, že Boh je príroda, On nie je príroda. Je síce všadeprítomný, ale je medzi tým rozdiel, asi ako medzi hrnčiarom a hlinenou nádobou! Hrnčiar je akoby Boh stvoriteľ, ktorý vytvoril hlinenú nádobu, ktorou je všetko stvorenie (príroda, ľudia, vesmír…). Boh všemohúci a spravodlivý, ale aj milosrdný a jemný. Myslím, že je nemožné Ho úplne opísať, toto je iba náčrt, aký úžasný je Boh.

Hymna z Campfestu 2010, prial by som si ti Ho lepšie opísať:


 

Článok : 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha

 5,527 total views,  1 views today

Jedna myšlienka na “1. Kto je Boh?

  1. Spätný odkaz Pozývame ťa na tu najslávnejšiu svadbu kde by si určite nemal chýbať. - FIRE production

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.