Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

Slovo „cirkev“ má v dnešnej dobe  veľmi zlu povesť s prekrúteným významom. Cirkev je v prvoradé spoločenstvom veriacich ľudí, ktorí veria v Ježiša Krista ako svojho Pána. V tom spoločenstve sú si všetci rovnocení, veria Božiemu Slovu- Biblii slovo a podľa toho radia svoje životy. Členstvo v žiadnej cirkvi nie je „vstupenkou“ do neba. Jediný kto dáva „vstupenky“ do neba, je Boh a On ich dáva zadarmo. Isté náboženské skupiny ľudí si snažia privlastniť, že len oni samé sú vstupenku do neba, to nie je pravda. Nie cirkev je cestá do Neba ale iba Ježiš.

Účel cirkvi nie je viesť ľudí k sebe samej, ale k Bohu. Cirkev ako spoločenstvo kresťanov, sprevádza veriacich tu na zemi až dokiaľ nepríde Ježiš druhýkrát. Podľa Božieho Slova je cirkev nevyhnutná pre zdravý duchovný rast a naplnenie Božej vôle (Efežanom 4). Často je pripodobnená k „telu“ v ktorom má každý jeden orgán nejakú úlohu, aby si navzájom slúžili a pomáhali v láske. Prirodzene každý orgán, ktorý nie je spojený so zbytkom svojho tela časom zdeformuje a odumrie. Možno to vidieť aj v praxi. Veríme tomu, že pre každého kresťana je dôležité mať nejaké spoločenstvo, aby sa duchovne zdravo vyvíjal.

V podstate pred Bohom je iba jedna (univerzálna) cirkev- ľudia ktorí patria Ježišovi. To že exituje táto jedná univerzálna cirkev je prirodzené že vznikajú lokálne zbory, lebo nie je možné aby sa každú nedeľu schádzali kresťania z celého sveta na jednom mieste. Boh rešpektuje zbory, pokiaľ sú pod jeho vládou (Zj 1,20). My ľudia máme rôzne denominácie(rozdelenia cirkvi) ako Baptisti, Evanjelici, Metodisti, Letniční, Cirkev bratská… kde sú tak isto Božie deti. A hoci sa trošku líšime, stále sa snažíme o naplnenie Božej vôle, a to o jednotu medzi všetkými Božími deťmi. Základ máme ten istý, Ježiš Kristus je náš Pán!

Verš z Biblie :

A pozorujme sa navzájom tým cieľom, aby sme sa roznecovali k láske a k dobrým skutkom neopúšťajúc svojho shromaždenia, ako majú niektorí obyčaj, ale napomínajúc sa, a to tým viacej, čím viacej vidíte, že sa blíži ten deň.

(Židom 10, 24-25)

(Dabing nič moc, ale podstát super )


6,457 total views, 2 views today

Napište koment

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho priateľom:

Share on facebook
Zdieľať na Facebook
Share on twitter
Zdieľať na Twitter
Share on linkedin
Zdieľať na Linkdin
Share on pinterest
Zdieľať na Pinterest
Share on email
Zdieľať na E-email
Share on whatsapp
Zdieľať na Whatsapp

Prehliadané varovania – peklo

Čas prečitánia cca 5 minút Pred pár mesiacmi som bol v znova v Osvienčime. Živo mi utkvela v pamäti jedna scéna z filmu, kde istá nemecká žena šla do židovskej kumunity pred deportáciou a vydesená

30,077 total views, 54 views today

Prečitať článok »