PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
Čo je cirkev?
AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

2. Čo je cirkev?

Slovo „cirkev“ má v dnešnej dobe  veľmi zlu povesť s prekrúteným významom. Cirkev je v prvoradé spoločenstvom veriacich ľudí, ktorí veria v Ježiša Krista ako svojho Pána. V tom spoločenstve sú si všetci rovnocení, veria Božiemu Slovu- Biblii slovo a podľa toho radia svoje životy. Členstvo v žiadnej cirkvi nie je „vstupenkou“ do neba. Jediný kto dáva „vstupenky“ do neba, je Boh a On ich dáva zadarmo. Isté náboženské skupiny ľudí si snažia privlastniť, že len oni samé sú vstupenku do neba alebo k Bohu, to nie je pravda. Nie cirkev je cestá do Neba a k Bohu, ale iba Ježiš Kristus.

Účel cirkvi nie je viesť ľudí k sebe samej, ale k Bohu. Cirkev ako spoločenstvo kresťanov, sprevádza veriacich tu na zemi až dokiaľ nepríde Ježiš druhýkrát. Podľa Božieho Slova je cirkev nevyhnutná pre zdravý duchovný rast a naplnenie Božej vôle (Efežanom 4). Často je pripodobnená k „telu“ v ktorom má každý jeden orgán nejakú úlohu, aby si navzájom slúžili a pomáhali v láske. Prirodzene každý orgán, ktorý nie je spojený so zbytkom svojho tela časom zdeformuje a odumrie. Možno to vidieť aj v praxi. Veríme tomu, že pre každého kresťana je dôležité mať nejaké spoločenstvo, aby sa duchovne zdravo vyvíjal.

V podstate pred Bohom je iba jedna (univerzálna) cirkev- ľudia ktorí patria Ježišovi. To že exituje táto jedná univerzálna cirkev je prirodzené že vznikajú lokálne zbory, lebo nie je možné aby sa každú nedeľu schádzali kresťania z celého sveta na jednom mieste. Boh rešpektuje zbory, pokiaľ sú pod jeho vládou (Zj 1,20). My ľudia máme rôzne denominácie(rozdelenia cirkvi) ako Baptisti, Evanjelici, Metodisti, Letniční, Cirkev bratská… kde sú tak isto Božie deti. A hoci sa trošku líšime, stále sa snažíme o naplnenie Božej vôle, a to o jednotu medzi všetkými Božími deťmi. Základ máme ten istý, Ježiš Kristus je náš Pán!

Verš z Biblie :

A pozorujme sa navzájom tým cieľom, aby sme sa roznecovali k láske a k dobrým skutkom neopúšťajúc svojho shromaždenia, ako majú niektorí obyčaj, ale napomínajúc sa, a to tým viacej, čím viacej vidíte, že sa blíži ten deň.

(Židom 10, 24-25)

YouTube player

(Dabing nič moc, ale podstát super )


YouTube player

Pozretia: 32,760 , Dnes: 8 

AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK