Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

10. Čo je Biblia?Slovo Biblia pochádza z gréckeho slova, ktorého význam je „knihy“ alebo „spisy“. Biblia je súborom rozličných kníh z rôznych historických období. Tie knihy napísali viacerý Boží služobnici, od  prorokov, rybárov, kňazov, kráľov až apoštolov ktorí písali pod vedením Ducha Svätého – teda nie z vlastného popudu ale Božieho. Preto teda jej autorom je Boh, ktorý si používa ľudí. Biblia zachytáva a sústreďuje sa na Božie konanie, Božie výroky, život jeho ľudu … ale aj celé spektrum rôznych životných príbehov.

Biblia  nie je obyčajná kniha alebo len jedna z mnohých.  Biblia je Božie zjavenie, odkrytie alebo ukázanie sa Boha. Kedykoľvek, keď otvárame Bibliu, vstupujeme do komunikácie s Bohom. Z jej stránok sa k nám vo svojom nekonečnom záujme  prihovára Boh. On sa od nepamäti zjavoval rozličnými spôsobmi, až sa napokon zjavil skrze svojho Syna Pána Ježiša(Židom 1,1). Keď čítame Bibliu, znamená to nielen vstupovať do dávno zapísaných udalostí, ale otvárať sa preto, aby k nám Boh hovoril skrze jeho Slovo. Jedna z vynikajúcich rad je, keď ideš čítať Bibliu, modli sa, aby k tebe Boh hovoril cez ňu a on bude. To spôsoby, že Duch Svätý ktorý viedol ju napísať, ti bude aktualizovať(konkrétne hovoriť) do tvojich životných situácií. To ju robí aktuálnou a živou knihou pre každého, Slovo z Neba pre tvoj osobný život, pre akúkoľvek vekovú, rasovú alebo kultúrnu skupinu ľudí.

biblia

Boh túži s nami komunikovať. Biblia je tak isto meradlo kresťanského života a viery, čo je správne alebo nesprávne. Lebo niekedy ľudia máme tendenciu si vymýšľať Boha, alebo ho prekrúcať podľa svojich vlastných predstav. Boh nám ju dal, aby sme mali niečo stabilné, o čo sa môžeme oprieť našu vieru a  životy.

Keď bol Ježiš na púšti pokúšaný diablom, stále sa obránim tým že citoval verše napísané v Biblii. Pri tom ich nevytrhával z kontextu kde boli napísané. To bol dôvod prečo nebol oklamaný a zvedený, lebo poznal Písmo a vedel ho v danej situácii použiť. Ak sám Ježiš svoj život stával na Božom slove, tak o čo skôr by mali robiť aj jeho učeníci. Ak On, Boží syn to potreboval, aby sa tým chránil pred pokušením, tak o čo skôr aj my. Biblia je jednou zo spôsobov, cez ktorý s nami Boh túži komunikovať. Ďalším je modlitba.

Verš z Biblie :

…vediac najprv to, že niktoré proroctvo Písma nedeje sa z vlastného rozlúštenia budúcnosti. Lebo nikdy nebolo proroctvo vynesené vôľou človeka, ale Svätým Duchom súc nesení hovorili svätí Boží ľudia.

(2.list Petrov 1, 20-21)

Viac v článku : Ako čítať Bibliu a neskončiť v blude

9 pravidiel ako čítať Bibliu a neskončiť v blude

12,025 total views, 6 views today

Napište koment

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho priateľom:

Share on facebook
Zdieľať na Facebook
Share on twitter
Zdieľať na Twitter
Share on linkedin
Zdieľať na Linkdin
Share on pinterest
Zdieľať na Pinterest
Share on email
Zdieľať na E-email
Share on whatsapp
Zdieľať na Whatsapp

Ako zvíťaziť nad strachom

Čas prečitánia cca 9 minút Strach je jedným z najväčších negatívnych hybných síl sveta. Paralizuje, manipuluje, klame, zveličuje, ničí a zväzuje aj Božie deti. Je to jedna z najväčších zbraní diabla, ako držať ľudí od

23,150 total views, 378 views today

Prečitať článok »
n

7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

Čas prečitánia cca 13 minút V novej zmluve sa veľa píše o tom, ako Ježiš a jeho učeníci vyháňali démonov. No naša “moderná” spoločnosť má vedu, vzdelanie, technológie, medicínu, psychológiu, ale akosi sa stala slepou

27,270 total views, 417 views today

Prečitať článok »