10. Čo je Biblia?Slovo Biblia pochádza z gréckeho slova, ktorého význam je „knihy“ alebo „spisy“. Biblia je súborom rozličných kníh z rôznych historických období. Tie knihy napísali viacerý Boží služobnici, od  prorokov, rybárov, kňazov, kráľov až apoštolov ktorí písali pod vedením Ducha Svätého – teda nie z vlastného popudu ale Božieho. Preto teda jej autorom je Boh, ktorý si používa ľudí. Biblia zachytáva a sústreďuje sa na Božie konanie, Božie výroky, život jeho ľudu … ale aj celé spektrum rôznych životných príbehov.

Biblia  nie je obyčajná kniha alebo len jedna z mnohých.  Biblia je Božie zjavenie, odkrytie alebo ukázanie sa Boha. Kedykoľvek, keď otvárame Bibliu, vstupujeme do komunikácie s Bohom. Z jej stránok sa k nám vo svojom nekonečnom záujme  prihovára Boh. On sa od nepamäti zjavoval rozličnými spôsobmi, až sa napokon zjavil skrze svojho Syna Pána Ježiša(Židom 1,1). Keď čítame Bibliu, znamená to nielen vstupovať do dávno zapísaných udalostí, ale otvárať sa preto, aby k nám Boh hovoril skrze jeho Slovo. Jedna z vynikajúcich rad je, keď ideš čítať Bibliu, modli sa, aby k tebe Boh hovoril cez ňu a on bude. To spôsoby, že Duch Svätý ktorý viedol ju napísať, ti bude aktualizovať(konkrétne hovoriť) do tvojich životných situácií. To ju robí aktuálnou a živou knihou pre každého, Slovo z Neba pre tvoj osobný život, pre akúkoľvek vekovú, rasovú alebo kultúrnu skupinu ľudí.

biblia

Boh túži s nami komunikovať. Biblia je tak isto meradlo kresťanského života a viery, čo je správne alebo nesprávne. Lebo niekedy ľudia máme tendenciu si vymýšľať Boha, alebo ho prekrúcať podľa svojich vlastných predstav. Boh nám ju dal, aby sme mali niečo stabilné, o čo sa môžeme oprieť našu vieru a  životy.

Keď bol Ježiš na púšti pokúšaný diablom, stále sa obránim tým že citoval verše napísané v Biblii. Pri tom ich nevytrhával z kontextu kde boli napísané. To bol dôvod prečo nebol oklamaný a zvedený, lebo poznal Písmo a vedel ho v danej situácii použiť. Ak sám Ježiš svoj život stával na Božom slove, tak o čo skôr by mali robiť aj jeho učeníci. Ak On, Boží syn to potreboval, aby sa tým chránil pred pokušením, tak o čo skôr aj my. Biblia je jednou zo spôsobov, cez ktorý s nami Boh túži komunikovať. Ďalším je modlitba.

Verš z Biblie :

…vediac najprv to, že niktoré proroctvo Písma nedeje sa z vlastného rozlúštenia budúcnosti. Lebo nikdy nebolo proroctvo vynesené vôľou človeka, ale Svätým Duchom súc nesení hovorili svätí Boží ľudia.

(2.list Petrov 1, 20-21)

Viac v článku : Ako čítať Bibliu a neskončiť v blude

9 pravidiel ako čítať Bibliu a neskončiť v blude

Pozretia: 14,125 , Dnes: 7 

3 myšlienky na “10. Čo je Biblia?

  1. Spätný odkaz Martin - Úvod: Prejavy Ducha - FIRE production

  2. Spätný odkaz 3. základy pre právu mužskosť - FIRE production

  3. Spätný odkaz 9 pravidiel ako čítať Bibliu a neskončiť v blude - FIRE production

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ZDIEĽAJ SVOJU VIERU
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
ĎALŠIE ČLÁNKY
Ako zvíťaziť nad strachom

Čas prečitánia cca 9 minút Strach je jedným z najväčších negatívnych hybných síl sveta. Paralizuje, manipuluje, klame, zveličuje, ničí a zväzuje aj Božie deti. Je

Pozretia: 38,874 , Dnes: 18 

Ako vykoreniť neodpustenie z hĺbky srdca

Čas prečitánia cca 8 minút Úprimne, asi každý jeden človek, zažil nejaké zlé veci v živote, či už väčšie alebo menšie, ktoré neboli fér a

Pozretia: 36,136 , Dnes: 17 

MODLITBY ZA UZDRAVENIE Z COVIDU

(Npíšte nám meno a symptómy)

Prihláste sa na odber noviniek

Žiadne spamy, iba aktuálny a zaujmavý obsah
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp