PRIHLÁSTE SA NA ODBER
10. Čo je Biblia?
AUTOR OBSAHU
Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

10. Čo je Biblia?

10. Čo je Biblia?Slovo Biblia pochádza z gréckeho slova, ktorého význam je „knihy“ alebo „spisy“. Biblia je súborom rozličných kníh z rôznych historických období. Tie knihy napísali viacerý Boží služobnici, od  prorokov, rybárov, kňazov, kráľov až apoštolov ktorí písali pod vedením Ducha Svätého – teda nie z vlastného popudu ale Božieho. Preto teda jej autorom je Boh, ktorý si používa ľudí. Biblia zachytáva a sústreďuje sa na Božie konanie, Božie výroky, život jeho ľudu … ale aj celé spektrum rôznych životných príbehov.

Biblia  nie je obyčajná kniha alebo len jedna z mnohých.  Biblia je Božie zjavenie, odkrytie alebo ukázanie sa Boha. Kedykoľvek, keď otvárame Bibliu, vstupujeme do komunikácie s Bohom. Z jej stránok sa k nám vo svojom nekonečnom záujme  prihovára Boh. On sa od nepamäti zjavoval rozličnými spôsobmi, až sa napokon zjavil skrze svojho Syna Pána Ježiša(Židom 1,1). Keď čítame Bibliu, znamená to nielen vstupovať do dávno zapísaných udalostí, ale otvárať sa preto, aby k nám Boh hovoril skrze jeho Slovo. Jedna z vynikajúcich rad je, keď ideš čítať Bibliu, modli sa, aby k tebe Boh hovoril cez ňu a on bude. To spôsoby, že Duch Svätý ktorý viedol ju napísať, ti bude aktualizovať(konkrétne hovoriť) do tvojich životných situácií. To ju robí aktuálnou a živou knihou pre každého, Slovo z Neba pre tvoj osobný život, pre akúkoľvek vekovú, rasovú alebo kultúrnu skupinu ľudí.

biblia

Boh túži s nami komunikovať. Biblia je tak isto meradlo kresťanského života a viery, čo je správne alebo nesprávne. Lebo niekedy ľudia máme tendenciu si vymýšľať Boha, alebo ho prekrúcať podľa svojich vlastných predstav. Boh nám ju dal, aby sme mali niečo stabilné, o čo sa môžeme oprieť našu vieru a  životy.

Keď bol Ježiš na púšti pokúšaný diablom, stále sa obránim tým že citoval verše napísané v Biblii. Pri tom ich nevytrhával z kontextu kde boli napísané. To bol dôvod prečo nebol oklamaný a zvedený, lebo poznal Písmo a vedel ho v danej situácii použiť. Ak sám Ježiš svoj život stával na Božom slove, tak o čo skôr by mali robiť aj jeho učeníci. Ak On, Boží syn to potreboval, aby sa tým chránil pred pokušením, tak o čo skôr aj my. Biblia je jednou zo spôsobov, cez ktorý s nami Boh túži komunikovať. Ďalším je modlitba.

Verš z Biblie :

…vediac najprv to, že niktoré proroctvo Písma nedeje sa z vlastného rozlúštenia budúcnosti. Lebo nikdy nebolo proroctvo vynesené vôľou človeka, ale Svätým Duchom súc nesení hovorili svätí Boží ľudia.

(2.list Petrov 1, 20-21)

Viac v článku : Ako čítať Bibliu a neskončiť v blude

Pozretia: 28,138 , Dnes: 5 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ

OBSAH

ZDIEĽAť môžeš CEZ:
MOHLO BY ŤA TIEŽ ZAUJÍMAŤ:
V tomto videu sa zamýšľam nad otázkou identity a jej vplyvom na našu reakciu voči udalostiam a problémom. Odhalte, ako nájsť svoje pravé Ja a žiť podľa hodnôt
Hľadanie identity: Aké je tvoje skutočné Ja? + Video

Čas prečitánia cca 2 minút V tomto videu sa zamýšľame nad otázkou identity a jej vplyvom na našu reakciu voči udalostiam a problémom. Odhalte, ako nájsť svoje pravé Ja a žiť podľa hodnôt, ktoré vás definujú.

Pozretia: 4,624 

Čo je to žena? je americký online film z roku 2022 o rodových a transrodových otázkach, ktorý predstavil konzervatívny politický komentátor Matt Walsh, ktorý zverejnil konzervatívny web The Daily Wire a režíroval ho Justin Folk. Často je popisovaný ako anti-transgender alebo transfóbny
DOKUMENT O TRANS: ČO JE TO ŽENA?

Čas prečitánia cca < 1 minúta Americký online film z roku 2022 o rodových a transrodových otázkach, ktorý predstavil konzervatívny politický komentátor. Anti-transgender, kde kladie autor otázku ČO JE TO VLASTNE ŽENA?

Pozretia: 1,500 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
LINK