6. Ako prijať spasenie?

6. Ako prijať spasenie?Spasenie je vlastne obnovenie alebo zachránenie toho, čo hriech zničil. Ježiš prišiel obnoviť čo človek svojím hriechom zničil, či už jeho samého alebo vzťah s Nebeským Otcom, alebo s inými ľuďmi.

Je podstatný rozdiel či iba vieš o tom, že Ježiš zomrel za tvoje hriechy alebo ho aj prijímaš do svojho srdca a dovolíš mu aby očistil a premenil tvoj život. Je to podobné tomu, ako keď len viem o tom, že vynikajúce jedlo je na stole, a jedením toho jedla! Niektorí ľudia sú veľmi hladní a vedia, že na stole je fantastické jedlo, ale ani sa ho nedotknú. Tak to môže byť aj s nami.

Môžeme byť trápení vedomím našich hriechov a racionálne vedieť všetko, čo pre nás Ježiš na kríži urobil, ale predsa si to ešte nemusíme zobrať. To odpustenie, tú milosť, ten pokoj a radosť, zo zmierenia sa s Pánom celého vesmíru, ktoré niektorí tak dlho hľadajú a nevedia nájsť. Spôsob, akým je Ho možné prijať, je úplné jednoduchý. Vierou!

Písmo hovorí, že ten, kto ústami vyzná (prehlási) Ježiša za svojho Pána a vo svojom srdci verí, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, bude spasený. (Rim 10:11)

Po prvé, je potrebné veriť v Ježiša! Je Božím synom, ktorý zomrel za všetky naše hriechy a vstal z mŕtvych. Iba tento Ježiš je cestou a dokáže nás zmieriť s Bohom tým, že v Neho veríme a úprimne Ho prosíme o odpustenie hriechov. V tom momente Boh na nás začne pozerať skrze Ježišovu dokonalosť! Už nevidí naše chyby a hriechy, ale Ježiša.

Druhý krok je skutok viery. Teda prvý krok je prehlásiť Ježiša za Pána vo svojom živote, toho vzkrieseného z mŕtvych a úprimne ľutovať svoje hriechy, a poprosiť Ho o odpustenie. A druhý krok je zmeniť svoje správanie, odvrátiť sa od hriešnych a zlých skutkov a namiesto nich začať robiť dobré, modliť sa, študovať Bibliu… To je prirodzený dôsledok toho, že si uveril Pravde vo svojom srdci a rozhodol sa odovzdať svoj život Ježišovi Kristovi. Nejedná sa tu iba o nejakú povrchnú zmenu v správaní, ale ide tu o premenenie srdca a vnútra človeka. Táto premena vnútra človeka nie je možná bez Boha a bez toho aby sme mu ju dovolili.

Boh nemá len moc nám odpustiť hriech, ale aj nás oslobodiť z moci a poviazania hriechom tak, aby sme tie hriechy nemuseli vykonávať. Je to dar, ktorý od Neho dostávame, a to z Jeho lásky. Zmena spôsobu života je stálym výsledkom, ktorým sa potvrdí, že nehrešíme preto, aby sme boli spasení, ale preto, že už sme spasení.

Verš z Biblie :

Lebo keď vyznáš Pána Ježiša svojimi ústami a uveríš vo svojom srdci, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, budeš spasený. Lebo srdcom sa verí na spravedlivosť, a ústami sa vyznáva na spasenie.

(Rimanom 10:9-10)

6. Ako prijať spasenie?
Dvere sú otvorene. Výber je na tebe. Ľudia (vina) – Kristus – Boh (Odpustenie)
MODLITBA SPASENIA (Príklad)

Bože priznávam sa Ti, že som hrešil a robil zlé proti Tebe, aj proti ľudom a sebe samému.
Vyznávam Ti všetky moje hriechy vedomé i nevedomé, prosím Ťa odpusti mi ich
(môžeš menovať všetky, ktoré ti prišli na myseľ).

Prosím Ťa, Ježiš, zlom úplne ich moc v mojom živote a očisti ma od nich.
Činím pokánie a odvraciam sa od nich, a už ich viac nechcem robiť.
Je mi ľúto, že som hrešil proti Tebe,je to veľmi zlé…

Rozhodujem sa a chcem, aby Ježiš Kristus, ktorý zomrel za všetky moje hriechy na kríži, stal mojím Pánom.
Vyznávam, že Ježiš Kristus, ktorý vstal z mŕtvych, je mojím Pánom a Spasiteľom, Jemu odovzdávam celý môj život…
Zasväcujem sa Ti a v dôvere sa Ti dávam do Tvojich rúk.

Otče, buď Tvoja vôľa v mojom živote. Otváram Ti celé moje srdce a myseľ. Prosím Ťa naplň ma Tvojím Duchom Svätým. Zriekam sa každého iného ducha, ktorý nie je od Ježiša Krista, nech teraz hneď v mene Ježiš odíde a žiaden iný duch, okrem Ducha Ježiša Krista, nemá právo na mňa. Otváram sa a prijímam moc Ducha Svätého, a Jeho oživujúcu moc do môjho života. Ježiš, prosím Ťa, daj mi nové srdce a nového ducha, nech som novým.

Vyznávam, že odteraz patrím len Ježišovi Kristovi a nikomu, a ničomu inému, ani sám sebe. Od dnešného dňa som nový človek, nové stvorenie v Kristu Ježišovi, s novým duchom a srdcom.

Bože, prosím dávaj sa mi viac a viac poznať, a nikdy mi už nedaj od Teba odpadnúť. Zmeň môj život podľa Teba, lebo viem, že si dobrý Boh a chceš len to najlepšie pre mňa. Priveď ma do spoločenstva kresťanov, ktorí Ti v pravde patria a kde nájdem svoj duchovný domov.

AMEN

Ak si sa modlil túto modlitbu, tak si urobil PRVÝ krok – pozval si Boha do svojo života.
Ak by si mal nejaké otázky neváhaj nás kontaktovať, radi ti nejako pomôžeme na tvojej ceste nasledovania Krista (na e-mail fireproduction.sk@gmail.com alebo vyplňte formulár).

[contact-form-7 id=“125″ title=“Kontaktný formulár 1″]

spasenie spasenie

Pozretia: 15,758 , Dnes: 12 

ZDIEĽAJ SVOJU VIERU
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
ĎALŠIE ČLÁNKY
TOMÁŠ – Cesta horolezca za zmyslom života

Čas prečitánia cca 8 minút Volám sa Tomáš Fides, som ženatý s úžasnou manželkou a máme spolu 2 deti ako dar od Boha. Toto je môj príbeh,

Pozretia: 60,097 , Dnes: 61 

Prehliadané varovania – peklo

Čas prečitánia cca 5 minút Pred pár mesiacmi som bol v znova v Osvienčime. Živo mi utkvela v pamäti jedna scéna z filmu, kde istá

Pozretia: 61,289 , Dnes: 53 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špecialný DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp