PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
Lebo keď vyznáš Pána Ježiša svojimi ústami a uveríš vo svojom srdci, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, budeš spasený. Lebo srdcom sa verí na spravedlivosť, a ústami sa vyznáva na spasenie. Ako prijať spasenie? Ako sa zmieriť s Bohom? Spasenie je vlastne obnovenie alebo zachránenie toho, čo hriech zničil. Modlitba spasenia, prijatia Ježiša do srdca, jednoduchy vzor.
AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

6. Ako prijať spasenie?

Spasenie je vlastne obnovenie alebo zachránenie toho, čo hriech zničil. Ježiš prišiel obnoviť čo človek svojím hriechom zničil, či už jeho samého alebo vzťah s Nebeským Otcom, alebo s inými ľuďmi.

Je podstatný rozdiel či iba vieš o tom, že Ježiš zomrel za tvoje hriechy alebo ho aj prijímaš do svojho srdca a dovolíš mu aby očistil a premenil tvoj život. Je to podobné tomu, ako keď len viem o tom, že vynikajúce jedlo je na stole, a jedením toho jedla! Niektorí ľudia sú veľmi hladní a vedia, že na stole je fantastické jedlo, ale ani sa ho nedotknú. Tak to môže byť aj s nami.

Môžeme byť trápení vedomím našich hriechov a racionálne vedieť všetko, čo pre nás Ježiš na kríži urobil, ale predsa si to ešte nemusíme zobrať. To odpustenie, tú milosť, ten pokoj a radosť, zo spasenia a zmierenia sa s Pánom celého vesmíru, ktoré niektorí tak dlho hľadajú a nevedia nájsť. Spôsob, akým je Ho možné prijať, je úplné jednoduchý. Vierou!

Daniel v jame levovej, kde ho Boh spasil pred levmi obraz  Danielova odpoveď kráľovi od Britskej Riviéry - Realizmus

Viera je spôsob, ako prijímame spasenie

1. Viera že Ježiš je spasiteľ

Po prvé, je potrebné veriť v Ježiša! Že on je tým Božím synom, ktorý zomrel za všetky naše hriechy a vstal z mŕtvych. Iba tento Ježiš je cestou a dokáže nás zmieriť s Bohom tým, že v Neho veríme a úprimne Ho prosíme o odpustenie hriechov. V tom momente Boh na nás začne pozerať skrze Ježišovu dokonalosť! Už nevidí naše chyby a hriechy, ale Ježiša.

2. Úprimne pokánie z hriechov

Druhý krok je skutok viery. Teda prvý krok je prehlásiť Ježiša za Pána vo svojom živote, toho vzkrieseného z mŕtvych a úprimne ľutovať svoje hriechy, a poprosiť Ho o odpustenie. A druhý krok je zmeniť svoje správanie, odvrátiť sa od hriešnych a zlých skutkov a namiesto nich začať robiť dobré, modliť sa, študovať Bibliu … To je prirodzený dôsledok toho, že si uveril Pravde vo svojom srdci a rozhodol sa odovzdať svoj život Ježišovi Kristovi. Nejedná sa tu iba o nejakú povrchnú zmenu v správaní, ale ide tu o premenenie srdca a vnútra človeka. Táto premena vnútra človeka nie je možná bez Boha a bez toho aby sme mu ju dovolili.

Boh nemá len moc nám odpustiť hriech, ale aj nás oslobodiť z moci a poviazania hriechom tak, aby sme tie hriechy nemuseli vykonávať. Je to dar, ktorý od Neho dostávame, a to z Jeho lásky. Zmena spôsobu života je stálym výsledkom, ktorým sa potvrdí, že nehrešíme preto, aby sme boli spasení, ale preto, že už sme spasení (prijaty a zmierený s Bohom).

Verš z Biblie :

Lebo keď vyznáš Pána Ježiša svojimi ústami a uveríš vo svojom srdci, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, budeš spasený. Lebo srdcom sa verí na spravedlivosť, a ústami sa vyznáva na spasenie.

(Rimanom 10:9-10)

VIDEO, MODLITBA SPASENIA VYSVETLENIE AKO TO SPRÁVNE A BIBLICKÝ FUNGUJE.

(Odporúčame obzvlášť hlavne pre ľudí ktorý druhých chcú viesť k Ježišovi.)

YouTube player


Modlitba spasenia (vzor, príklad)

Bože priznávam sa Ti, že som hrešil a robil zlé proti Tebe, aj proti ľudom a sebe samému.
Vyznávam Ti všetky moje hriechy vedomé i nevedomé, prosím Ťa odpusti mi ich

(môžeš menovať všetky, ktoré ti prišli na myseľ).

Prosím Ťa, Ježiš, zlom úplne ich moc v mojom živote a očisti ma od nich.
Činím pokánie a odvraciam sa od nich, a už ich viac nechcem robiť.
Je mi ľúto, že som hrešil proti Tebe,je to veľmi zlé…

Rozhodujem sa a chcem, aby Ježiš Kristus, ktorý zomrel za všetky moje hriechy na kríži, stal mojím Pánom. Vyznávam, že Ježiš Kristus, ktorý vstal z mŕtvych, je mojím Pánom a Spasiteľom, Jemu odovzdávam celý môj život…
Zasväcujem sa Ti a v dôvere sa Ti dávam do Tvojich rúk.

Otče, buď Tvoja vôľa v mojom živote. Otváram Ti celé moje srdce a myseľ. Prosím Ťa naplň ma Tvojím Duchom Svätým. Zriekam sa každého iného ducha, ktorý nie je od Ježiša Krista, nech teraz hneď v mene Ježiš odíde a žiaden iný duch, okrem Ducha Ježiša Krista, nemá právo na mňa. Otváram sa a prijímam moc Ducha Svätého, a Jeho oživujúcu moc do môjho života. Ježiš, prosím Ťa, daj mi nové srdce a nového ducha, nech som novým.

Vyznávam, že odteraz patrím len Ježišovi Kristovi a nikomu, a ničomu inému, ani sám sebe. Od dnešného dňa som nový človek, nové stvorenie v Kristu Ježišovi, s novým duchom a srdcom.

Bože, prosím dávaj sa mi viac a viac poznať, a nikdy mi už nedaj od Teba odpadnúť. Zmeň môj život podľa Teba, lebo viem, že si dobrý Boh a chceš len to najlepšie pre mňa. Priveď ma do spoločenstva kresťanov, ktorí Ti v pravde patria a kde nájdem svoj duchovný domov.

AMEN

Evanjelium, cesta cez Ježiša Krista z viny k Bohz
Dvere sú otvorené. Rozhodnutie je na tebe.

CESTA K BOHU

Pre ešte lepšie pochopenie evanjelia odporúčam prejsť aj „CESTA K BOHU“ na našom webe. Na konci sa dá stiahnuť špeciálny darček 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha. Plus ak by si mal nejaké otázky neváhaj nás kontaktovať, radi ti nejako pomôžeme na tvojej ceste nasledovania Krista. ❤️

EVANJELIUM: DOBRÁ SPRÁVA Z NEBA PRE TEBA
EVANJELIUM: DOBRÁ SPRÁVA Z NEBA PRE TEBA (Spasenie)

Pozretia: 32,278 , Dnes: 13 

AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK