PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať

Spoločenstvá kresťanov

Spoznaj silu spoločenstva

ONLINE PRIESTOR, VYUČOVANIA, LIFESTREAMY, KRESŤANSKÝ OBSAH NA INTERNETE,

sú super, ale nedokážú nám nahradiť osobné priateľstva a spoločenstvo s bratmi a sestrami.

MAPA SPOLOČENSTIEV (SK a ČR)

Pripravili sme pre vás zoznam existujúcich spoločenstiev kresťanov ktoré viac menej osobné poznáme, či už na Slovensku alebo Českej republike. 
Ak by ste chceli kontakt na nejakých živých kresťanov vo svojom okolí (aj mimo týchto vyznačených), nevahajte nás kontaktovať.
Radšej ľudí osobne spájame, ako posielame „na slepo“.

Mapu pravidelne aktualizujeme a spoločenstvá do nich zaradzujeme podľa niekoľkých kritérií:
1. Naša skúsenosť/spolupráca 2. Odporúčanie niekoho z tímu. 3. Zdravosť spoločenstvaPlus veľmi odporúčame na modlitbe pytať si od Boha o vedenie do ktorého „spoločenstva“ vás on chce priviesť.

10. dôvodov prečo mať spoločenstvo veriacich

SPOLOČENSTVO

Od MPKS

ČO JE UČENICTVO

AUTOR NEZNÁMY

10. ZNAKOV ZDRAVÉHO SpoločenstvA kresťanov

(na niektoré body sa da kliknúť pre viac info)

Kľúčové články k téme OD nás

Čo je Cirkev?

Článok od Martina

Slovo „cirkev“ má v dnešnej dobe  veľmi zlu povesť s prekrúteným významom. Cirkev je v prvoradé spoločenstvom veriacich ľudí, ktorí veria v Ježiša Krista ako svojho Pána. V tom spoločenstve sú si všetci rovnocení, veria Božiemu Slovu- Biblii slovo a podľa toho radia svoje životy. Členstvo v žiadnej cirkvi nie je „vstupenkou“ do neba. Jediný kto dáva „vstupenky“ do neba, je Boh a On ich dáva zadarmo. Isté náboženské skupiny ľudí si snažia privlastniť, že len oni samé sú vstupenku do neba alebo k Bohu, to nie je pravda. Nie cirkev je cestá do Neba a k Bohu, ale iba Ježiš Kristus.

7. Biblickýh rozdielov medzi sektou a ciskvou

Článok od Martina

Aký je rozdiel medzi cirkvou a sektou? Pomocou nasledujúcich bodov sa ich pokúsim charakterizovať. Cirkev (podľa Biblie) je Boží nápad. Spoločenstvo veriacich je jeden z najlepších darov od Boha pre veriaceho. „Sektou“ tu nazývame náboženskú skupinu, ktorá je zdeformovaná ľudským faktorom. Respektíve nejaké náboženské zoskupenie postavené nie na Božích princípoch. [1] Odštiepené od biblických hodnôt a Božieho plánu. Ak niekto tápe v pojme cirkev, tak odporúčam článok „Čo je Cirkev?„, ktorý vlastne nadväzuje na tento článok.

Online
Biblická Skupinka

vyučovanie & PRIATEĽSTVA

Boot camp

Pre začínajúcich a hľadajúcich vo viere

Je to kurz základných biblických pravd a princípov, ktorý ťa posilní a vystrojí do víťazného života v Kristovi. Určený pre ľudí, ktorí sú začínajúci vo viere alebo hľadajúci.

DISKUSIA SO SKúSENEJŠíM BRATOM/ SEsTROU

12 kľúčových tém

priblíženie sa k Bohu

ONLINE/ osobne

Lepšia stabilita V ŽIVOTE

ZLEPŠENIE ORIENTÁCe V DUCHOVNOM ŽIVOTE

Ak by si o vo svojom okolí chcel robiť? A takto slúžiť ľudom aj Bohu. Tak hľadáme skúsených kresťanov, ktorí majú pastierské srdce pre nových ľudí. Pre viac info nás kontaktuj:
(máme málo ľudí)

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda