PRIHLÁSTE SA NA ODBER

KTO JE VLASTNE JEŽIŠ? (Biblický nezmanipulovaný pohľad)

KTO JE VLASTNE JEŽIŠ? (Biblický pohľad)Ktože sa nám to narodil? Kto je vlastne Ježiš?

Koho narodenie si pripomíname v tento čas? Liberálni teológovia veria, že bol dokonalý morálny vzor pre celé ľudstvo. Moslimovia veria tomu, že bol jeden z prorokov. Pre hinduistov je jeden z potulných liečiteľov alebo jednoducho len jeden zo ctihodných učiteľov. Satanisti si myslia, že bol porazený a pre ďalších ľudí je len nejakým anjelom alebo duchom, ktorý tu kedysi bol. Iní ho zase majú len za mýtus alebo výplod fantázie.

Ježiš, Kto sa to v VLASTNE pred 2000 rokmi narodil??

Biblia hovorí, že bol ešte pred stvorením sveta. Tiež hovorí že NÍM a SKRZE NEHO VŠETKO POVSTALO A STOJÍ! On existoval ešte skôr ako samotný svet a cez Neho bol stvorený celý svet. Na inom mieste je zase napísané, že On je SLOVO, (LOGOS = Slovo, zákon; Ev. Jána 1). Boh na počiatku, keď tvoril svet, tak povedal a stalo sa! Povedal „buď svetlo“ a bolo svetlo. Je to možno pre nás ľudí ťažké pochopiť, ale On sám je TO SLOVO! Tento zákon, alebo toto slovo, ktorým celý svet povstal a na ktorom stojí, by sa bez Neho rozpadol. On sám dal všetkému život a spôsobil, že všetko, čo vidíme, existuje.

Ježiš je tak isto nazvaný Prvým a Posledným – Alfou a Omegou, ten u ktorého to všetko začalo a u ktorého to všetko raz skončí. Začalo to slovom, skončí to slovom, a potom už bude iba večnosť. Toto je jeho nebeská identita a tu už môže byť jasné, že nebude len nejaký guru, liečiteľ alebo len jeden z prorokov.

Je napísané o ňom, že vyšiel z Boha Otca. Vyšiel ako Slovo – z plnosti srdca hovoria ústa – ON SÁM JE ZJAVENÍM OTCOVHO SRDCA. Boha nikto nikdy nevidel, ale keď sa pozrieme na Krista, tak Ho môžeme vidieť, aký je. On nám prišiel ukázať Otca, to jest skutočnú podstatu Boha.

Ježiš, pred tým ako sa narodil z panny, bol v NEBI V SLÁVE – KRÁSE, KTORÚ SI MY ANI NEDOKÁŽEME PREDSTAVIŤ!

Raz som mal možnosť čítať kritiku jedného muža, prečo odmieta Boha a je ateistom. On napísal niečo v tom zmysle: „Prečo by som mal veriť v Boha, pred ktorým si musím pokľaknúť na to, aby mi pomohol?“. Ak by som mal možnosť mu na to odpísať teraz, tak by som mu napísal, Boh sám sa k tebe už sklonil z Neba, aby ťa ZACHRÁNIL!!

Ktože sa nám to narodil? (Kto je Ježiš?)

 

On, ktorý býval v Nebesiach, Kráľ slávy cez ktorého všetko bolo a je stvorené, tak On sám sa sklonil, zanechal slávu, zostúpil z nebies a stal sa človekom. Nielenže si zobral telo človeka, ale On sám sa stal človekom, jedným z nás. Narodil sa z panny. Žil život ako obyčajný človek a všetci si mysleli, že je syn tesára Jozefa. Mal svoje vlastné telo z mäsa a kostí, a bol rovnako pokúšaný vo všetkom ako my, ale bez toho, aby zhrešil. Zakúšal takisto slabosť, rovnako ako každý človek. Zažíval hlad, chlad, sklamanie, opustenosť a zradu od najbližších. Od jeho narodenia sa ho Herodes snažil zabiť, keď prišiel medzi vlastných, tí ho neprijali. Keď vstúpil do služby, tak Jeho vlastná rodina mu neverila. Dokonca si mysleli, že sa zbláznil. Takisto aj zažíval dobré veci ako priateľstvo, radosť a lásku k ľudom, ktorých stvoril a k svojmu stvoreniu.

Boh sa stal človekom! Najvýznamnejšou udalosťou v histórii ľudstva nebolo, keď človek prvýkrát stúpil na Mesiac, ale keď Boh stúpil na zem a stal sa jedným z nás.

Ježiš je často v Novej zmluve tiež nazývaný Synom človeka (SYN – druhá osoba trojice, človek – to hovorí za ľudskú časť). Počas celého svojho života bol 100 % Bohom, ale aj 100 % človekom. Boh sa stal človekom v osobe Ježiša Krista, a nie len kvôli tomu, aby nám ukázal ako žiť. Dôvod prečo to urobil, je kvôli TEBE A MNE! Kvôli tomu, aby mňa a teba zachránil! Preto, lebo túži po vzťahu s nami. Preto, lebo nás miluje. Preto bol ochotný vzdať sa všetkého, opustiť Nebo a stať sa človekom. Lebo On chce byť s nami!

Kráľ kráľov a Kráľ neba nezostúpil z Neba preto, aby sme mu slúžili. Jemu bolo dosť v Nebi slúžené, koľko a kedy chcel. Zostúpil z Neba preto, aby slúžil tebe a dal svoj život ako výkupné za všetkých. Nakoniec Božia veľkosť sa ukazuje presne v tom, ako veľmi sa dokázal veľký Boh pokoriť, aby tých biednych získal späť.

Preto mám pre teba otázku, kto je Ježiš Kristus v tvojom živote??? Kým je pre teba? Je to len jeden z prorokov, morálny vzor, alebo len nejaká historická postava?

Pre mňa je Ježiš Kristus môj osobný spasiteľ, Pán aj Boh, ale aj najbližší priateľ. Nebol som stále veriaci, ale dnes viem že to bolo najlepšie rozhodnutie, aké som v živote urobil.

Ak veríme tomu, že Ježiš je Boh, ktorý sa stal človekom, tak jeho slová majú nenahraditeľnú moc a význam pre celé ľudstvo. Lebo nie sú to len múdre alebo dobré slová, ale Božie.

Čo s tým urobíš ty? Otázkou pre teba teraz je: Kým je Pán Ježiš pre teba? Je pre teba len jeden z múdrych ľudí, liečiteľ, dokonalý vzor morálky? Alebo je pre teba Boh, ktorý sa stal človekom?

Chcem ťa poprosiť, zmier sa s Bohom skrze Ježiša, ak ešte nie si.

(Biblické odkazy: Ev. Jána 1, Rim 11:36, Mar 3:21)

Martin

 

YouTube player

Článok k téme : Duch antikrista – Nikdy nenahraď Pravého Krista falošným!  

Duch antikrista – Nikdy nenahraď Pravého Krista falošným !

Pozretia: 20,771 , Dnes: 6 

Ak ste v článku našli gramatickú alebo obsahovú chybu, či máte niečo na doplnenie, napíšte nám, prosím, cez kontakty.

ZDIEĽAť môžeš CEZ:
PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
AUTOR OBSAHU
Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No raz ráno, keď som zažil veľmi silné stretnutie s Bohom, nemohol som neveriť v Neho a hľadať Ho a odpovede. Dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

OBSAH

MOHLO BY ŤA TIEŽ ZAUJÍMAŤ:
Ako vykoreniť neodpustenie z hĺbky srdca

Čas prečitánia cca 8 minút Úprimne, asi každý jeden človek, zažil nejaké zlé veci v živote, či už väčšie alebo menšie, ktoré neboli fér a

Pozretia: 91,729 , Dnes: 24 

TOMÁŠ – Cesta horolezca za zmyslom života

Čas prečitánia cca 8 minút Volám sa Tomáš Fides, som ženatý s úžasnou manželkou a máme spolu 2 deti ako dar od Boha. Toto je môj príbeh,

Pozretia: 82,754 , Dnes: 22 

Ako zvíťaziť nad strachom

Čas prečitánia cca 9 minút Strach je jedným z najväčších negatívnych hybných síl sveta. Paralizuje, manipuluje, klame, zveličuje, ničí a zväzuje aj Božie deti. Je

Pozretia: 99,696 , Dnes: 43 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špecialný DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
LINK