Diabol, Satan alebo Otec lži sú mená, pre jednu a tú istú zlú duchovnú bytosť, ktorá sa snaží zničiť všetko dobré, čo Boh stvoril a skaziť to. Prečo ho ale Boh nezastaví? On ho už porazil, a to tým že Ježiš zomrel na kríži a prelial svoju krv. Tak tam nebol porazený Ježiš, ale Diabol. Lebo tam stratil moc a pravo (právo a moc na nás má kvôli hriechu a tým, že Ježiš zomrel za nás, tak hriech nám môžu byť odpustené). Od vtedy Boh zastavuje krok za krokom jeho pôsobenie až do úplného zastavenia zničenia v pekle.

Peklo nebolo stvorene pre ľudí, ale pre Diabla.(Matúš 25,41) Ak tam nejaký človek ide, tak preto, že sa rozhodol ísť tam a nie preto, že by to Boh chcel. Lucifer bol pôvodné dobrý, ale potom sa postavil proti Bohu a Boh ho zvrhol z Neba. Jeho mena charakterizujú jeho momentálne pôsobenie. Diabol znamená Ohovárač, Žalobca, ten, ktorý ohovára a štve ľudí proti sebe navzájom, ale, tak isto aj proti Bohu. Satan znamená protivník Boží alebo protivník Božieho ľudu, ktorý sa snaží zničiť Božie dielo, či už ľudí alebo celé stvorenie, ale hlavne sa snaží  oklamať a zastaviť každého kresťana v nasledovaní Krista. Tí sú pre neho nebezpečnejší, preto sa rôznymi trikmi bude snažiť ich zastaviť, oklamať a zviesť od nasledovania Krista.

8. Je aj Diabol?

Diabol – aktuálny a večný stav. (Biblia Kol 2,15)

Evanjelium hovorí o tom, že Ježiš porazil Diabla a zobral mu právo na nás ľudí, ktoré mal kvôli hriechu. Kresťania máju nad ním autoritu. Biblia píše, že náš boj nie je proti ľudom ako takým, ale proti mociam toho zlého.(Efezanom 6,12) Ďalšie meno je Otec lži. On je ten, ktorý sa snaží prekrúcať Božie cesty a pravdu o Bohu.

Verš z Biblie:

Buďte triezvi a bdejte, lebo váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral, ktorému sa postavte na odpor, pevní vo viere, vediac, že vaše bratstvo inde po svete znáša tie isté utrpenia.

(1. Petrov list 5, 8-9)


Mohlo by vás zaujímať:

Článok: 7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

 

Pozretia: 10,118 , Dnes: 3 

6 myšlienky na “8. Je aj Diabol?

  1. Spätný odkaz Prenasledovanie v rodine (2. časť) - FIRE production

  2. Spätný odkaz Krst Duchom Svätým - FIRE production

  3. Spätný odkaz Pozývame ťa na tu najslávnejšiu svadbu kde by si určite nemal chýbať. - FIRE production

  4. Spätný odkaz Duch antikrista (Odhalenie) - FIRE production

  5. Spätný odkaz 9 pravidiel ako čítať Bibliu a neskončiť v blude - FIRE production

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ZDIEĽAJ SVOJU VIERU
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
ĎALŠIE ČLÁNKY
n
7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

Čas prečitánia cca 13 minút V novej zmluve sa veľa píše o tom, ako Ježiš a jeho učeníci vyháňali démonov. No naša „moderná“ spoločnosť má

Pozretia: 45,027 , Dnes: 31 

Karol - Ako ma našiel Pán Ježiš.
Karol: Ako ma našiel Pán Ježiš

Čas prečitánia cca 9 minút Ako ma našiel Pán Ježiš. Volám sa Karol Teslík a rád sa s vami podelím o skúsenosť môjho znovuzrodenia a

Pozretia: 28,730 , Dnes: 18 

Prehliadané varovania – peklo

Čas prečitánia cca 5 minút Pred pár mesiacmi som bol v znova v Osvienčime. Živo mi utkvela v pamäti jedna scéna z filmu, kde istá

Pozretia: 32,671 , Dnes: 21 

MODLITBY ZA UZDRAVENIE Z COVIDU

(Npíšte nám meno a symptómy)

Prihláste sa na odber noviniek

Žiadne spamy, iba aktuálny a zaujmavý obsah
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp