PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

8. Je aj Diabol?

Diabol, Satan alebo Otec lži sú mená, pre jednu a tú istú zlú duchovnú bytosť, ktorá sa snaží zničiť všetko dobré, čo Boh stvoril a skaziť to. Prečo ho ale Boh nezastaví? On ho už porazil, a to tým že Ježiš zomrel na kríži a prelial svoju krv. Tak tam nebol porazený Ježiš, ale Diabol. Lebo tam stratil moc a pravo (právo a moc na nás má kvôli hriechu a tým, že Ježiš zomrel za nás, tak hriech nám môžu byť odpustené). Od vtedy Boh zastavuje krok za krokom jeho pôsobenie až do úplného zastavenia zničenia v pekle.

Peklo nebolo stvorene pre ľudí, ale pre Diabla.(Matúš 25,41) Ak tam nejaký človek ide, tak preto, že sa rozhodol ísť tam a nie preto, že by to Boh chcel. Lucifer bol pôvodné dobrý, ale potom sa postavil proti Bohu a Boh ho zvrhol z Neba. Jeho mena charakterizujú jeho momentálne pôsobenie. Diabol znamená Ohovárač, Žalobca, ten, ktorý ohovára a štve ľudí proti sebe navzájom, ale, tak isto aj proti Bohu. Satan znamená protivník Boží alebo protivník Božieho ľudu, ktorý sa snaží zničiť Božie dielo, či už ľudí alebo celé stvorenie, ale hlavne sa snaží  oklamať a zastaviť každého kresťana v nasledovaní Krista. Tí sú pre neho nebezpečnejší, preto sa rôznymi trikmi bude snažiť ich zastaviť, oklamať a zviesť od nasledovania Krista.

8. Je aj Diabol?
Diabol – aktuálny a večný stav. (Biblia Kol 2,15)

Evanjelium hovorí o tom, že Ježiš porazil Diabla a zobral mu právo na nás ľudí, ktoré mal kvôli hriechu. Kresťania máju nad ním autoritu. Biblia píše, že náš boj nie je proti ľudom ako takým, ale proti mociam toho zlého.(Efezanom 6,12) Ďalšie meno je Otec lži. On je ten, ktorý sa snaží prekrúcať Božie cesty a pravdu o Bohu.

Verš z Biblie:

Buďte triezvi a bdejte, lebo váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral, ktorému sa postavte na odpor, pevní vo viere, vediac, že vaše bratstvo inde po svete znáša tie isté utrpenia.

(1. Petrov list 5, 8-9)


Mohlo by vás zaujímať:
Článok: 7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

 

Pozretia: 25,020 , Dnes: 6 

AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK