Biblické základy od Lukáša Jenča – CHANGED/ ZMENENÍ

Video zoznám krátkych a zdravých vyučovaní Biblických základov o Bohu, viere, krste, hriechu, pokáni, jednoduché, logické a na seba nadvezujucé videa.

Biblické základy od Lukáša Jenča. 

Moje hodnotenie/ recenzia

Hoci som Lukáša poznal viac menej iba z videnia, jeho úprimné a radikálne nasledovanie Ježiša bolo čitateľné kedykoľvek som ho stretol.

Lukáš je zrelý brat v Kristovi, na ktorom sa mi páči ako je formovateľný Pánom.

Čo sa týka série Biblických základov, jednotlivé časti na seba logicky nadväzujú. Zrozumiteľným spôsobom a jednoducho vysvetľuje základné Biblické pravdy od hriechu, evanjelia až po duchovný rast. Dúfam, že aj ďalšie videa natočia v tejto téme. 

Obzvlášť by som to odporučil celé vypočuť práve ľuďom, ktorí sú začínajúci vo viere a chcú budovať zdravý biblický základ.

Na ich youtubovom kanály nájdete aj ďalšie zamyslenia.

Lukáš

Vyrastol v Košiciach. Pochádza z veriacej rodiny
a momentálne býva so svojou manželkou Miriam v Bratislave.

Spýtali sme sa Lukáša 3 otázky.

 

Prečo ste začali?

Túto službu sme sa rozhodli robiť, pretože chceme priniesť pravdu evanjelia mladej generácii na sociálnych sieťach, ktorá by ju v opačnom prípade možno nemala možnosť počuť.

Aká je vízia projektu Changed/ Zmenení?

Naša vízia je vidieť generáciu ľudí, ktorí sú zmenení stretnutím s Ježišom. Premena, ktorá nie je umelá alebo navodená emóciami ale taká, ktorá ide z vnútra navonok.

Nejaké svedectvo na povzbudenie?

Jedno z najkrajších svedectiev je príbeh mladej slobodnej mamičky, ktorá sa nám ozvala na video s názvom stretnutie s Ježišom. Ako nám do mailu napísala, dlho sa sama snažila nájsť Boha a nevedela ako. Chodila pravidelne do kostola, na omšu, spoveď a snažila sa žiť dobrý život. Avšak, jej duševný stav sa stále zhoršoval a sama si už nevedela pomôcť. Napomohli k tomu aj posmešky susedov, že sa toľko modlí, že sa z nej už stane svätá, Mária atď… Raz v noci, keď v plači a vnútornej bolesti srdca volala na Boha aby sa jej ozval a dal sa jej poznať, napadla jej myšlienka: „Choď na YouTube a napíš Stretnutie s Ježišom“. Ako to urobila, vyskočilo jej naše video s presným názvom, ktorý jej vnukol Svätý Duch. Boh sa jej cez video natoľko dotkol, že nám napísala email so svojím životným príbehom a poprosila nás aby sme ju viedli ku Ježišovi. Odovzdala svoj život Bohu, my sme jej pomohli nájsť živé spoločenstvo kresťanov a do dnešného dňa nasleduje Ježiša celým svojím srdcom. Toto sú momenty, kedy si povieme, že to čo robíme má skutočný zmysel. 

Projekt Changed/ Zmenení môžte sledovať:

Pozretia: 2,691 , Dnes: 12 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ZDIEĽAJ SVOJU VIERU
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
ĎALŠIE ČLÁNKY
bodov ako byť vyslobodený z moci démonov
7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

Čas prečitánia cca 13 minút V novej zmluve sa veľa píše o tom, ako Ježiš a jeho učeníci vyháňali démonov. No naša „moderná“ spoločnosť má

Pozretia: 53,130 , Dnes: 53 

Karol - Ako ma našiel Pán Ježiš.
Karol: Ako ma našiel Pán Ježiš

Čas prečitánia cca 9 minút Ako ma našiel Pán Ježiš. Volám sa Karol Teslík a rád sa s vami podelím o skúsenosť môjho znovuzrodenia a

Pozretia: 34,256 , Dnes: 42 

Prihláste sa na odber noviniek

Žiadne spamy, iba aktuálny a zaujmavý obsah

MODLITBY ZA UZDRAVENIE Z COVIDU

(Napíšte nám meno a symptómy)

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp