PRIHLÁS SA NA ODBER:
AUTOR OBSAHU
Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

Biblické základy od Lukáša Jenča – CHANGED/ ZMENENÍ

Biblické základy od Lukáša Jenča. 

Moje hodnotenie/ recenzia

Hoci som Lukáša poznal viac menej iba z videnia, jeho úprimné a radikálne nasledovanie Ježiša bolo čitateľné kedykoľvek som ho stretol.

Lukáš je zrelý brat v Kristovi, na ktorom sa mi páči ako je formovateľný Pánom.

Čo sa týka série Biblických základov, jednotlivé časti na seba logicky nadväzujú. Zrozumiteľným spôsobom a jednoducho vysvetľuje základné Biblické pravdy od hriechu, evanjelia až po duchovný rast. Dúfam, že aj ďalšie videa natočia v tejto téme. 

Obzvlášť by som to odporučil celé vypočuť práve ľuďom, ktorí sú začínajúci vo viere a chcú budovať zdravý biblický základ.

Na ich youtubovom kanály nájdete aj ďalšie zamyslenia.

Lukáš

Vyrastol v Košiciach. Pochádza z veriacej rodiny
a momentálne býva so svojou manželkou Miriam v Bratislave.

Spýtali sme sa Lukáša 3 otázky.

 

Prečo ste začali?

Túto službu sme sa rozhodli robiť, pretože chceme priniesť pravdu evanjelia mladej generácii na sociálnych sieťach, ktorá by ju v opačnom prípade možno nemala možnosť počuť.

Aká je vízia projektu Changed/ Zmenení?

Naša vízia je vidieť generáciu ľudí, ktorí sú zmenení stretnutím s Ježišom. Premena, ktorá nie je umelá alebo navodená emóciami ale taká, ktorá ide z vnútra navonok.

Nejaké svedectvo na povzbudenie?

Jedno z najkrajších svedectiev je príbeh mladej slobodnej mamičky, ktorá sa nám ozvala na video s názvom stretnutie s Ježišom. Ako nám do mailu napísala, dlho sa sama snažila nájsť Boha a nevedela ako. Chodila pravidelne do kostola, na omšu, spoveď a snažila sa žiť dobrý život. Avšak, jej duševný stav sa stále zhoršoval a sama si už nevedela pomôcť. Napomohli k tomu aj posmešky susedov, že sa toľko modlí, že sa z nej už stane svätá, Mária atď… Raz v noci, keď v plači a vnútornej bolesti srdca volala na Boha aby sa jej ozval a dal sa jej poznať, napadla jej myšlienka: „Choď na YouTube a napíš Stretnutie s Ježišom“. Ako to urobila, vyskočilo jej naše video s presným názvom, ktorý jej vnukol Svätý Duch. Boh sa jej cez video natoľko dotkol, že nám napísala email so svojím životným príbehom a poprosila nás aby sme ju viedli ku Ježišovi. Odovzdala svoj život Bohu, my sme jej pomohli nájsť živé spoločenstvo kresťanov a do dnešného dňa nasleduje Ježiša celým svojím srdcom. Toto sú momenty, kedy si povieme, že to čo robíme má skutočný zmysel. 

Projekt Changed/ Zmenení môžte sledovať:

Pozretia: 9,259 , Dnes: 4 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ

OBSAH

ZDIEĽAť môžeš CEZ:
MOHLO BY ŤA TIEŽ ZAUJÍMAŤ:
Film o životnom štýle kresťana: Čistý & Svätý (Todd White)
Film: Čistý & Svätý (Todd White)

Čas prečitánia cca < 1 minúta Todd White bol 22 rokov narkoman a ateista. V roku 2004 bol radikálne a zázračne oslobodený, keď naňho vystrelila zbraň a mal zomrieť, ale namiesto toho počul Boha, ako mu hovorí k srdcu: „Tú guľku som vzal za teba, teraz si pripravený žiť pre mňa?

Pozretia: 1,282 

Zriekni sa duchovnej temnoty a dedičstva komunizmu

Čas prečitánia cca 13 minút Zistite, prečo je dôležité zrieknuť sa duchovnej temnoty komunizmu a prepojiť sa s Božím kráľovstvom. Pridajte sa k modlitebnej iniciatíve a upevnite sa v budovaní večného kráľovstva.

Pozretia: 7,742 

V tomto videu sa zamýšľam nad otázkou identity a jej vplyvom na našu reakciu voči udalostiam a problémom. Odhalte, ako nájsť svoje pravé Ja a žiť podľa hodnôt
Hľadanie identity: Aké je tvoje skutočné Ja? + Video

Čas prečitánia cca 2 minút V tomto videu sa zamýšľame nad otázkou identity a jej vplyvom na našu reakciu voči udalostiam a problémom. Odhalte, ako nájsť svoje pravé Ja a žiť podľa hodnôt, ktoré vás definujú.

Pozretia: 5,036 

FILM O HEIDY BAKER: POHNUTÝ LÁSKOU (COMPEL BY LOVE )
FILM O HEIDY BAKER: POHNUTÝ LÁSKOU (COMPEL BY LOVE)

Čas prečitánia cca < 1 minúta Film je celovečerným dokumentom sledujúcim pohyb prebudenia, ktorý sa šíri cez Mozambik, a Bakerovu osobnú cestu intimity s Ježišom – našou prvoradou snahou v živote je vždy prítomnosť Boha. Jeden život odovzdaný…jeden národ premenený.

Pozretia: 1,318 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
LINK