Biblické základy od Lukáša Jenča – CHANGED/ ZMENENÍ

Biblické základy od Lukáša Jenča. 

Moje hodnotenie/ recenzia

Hoci som Lukáša poznal viac menej iba z videnia, jeho úprimné a radikálne nasledovanie Ježiša bolo čitateľné kedykoľvek som ho stretol.

Lukáš je zrelý brat v Kristovi, na ktorom sa mi páči ako je formovateľný Pánom.

Čo sa týka série Biblických základov, jednotlivé časti na seba logicky nadväzujú. Zrozumiteľným spôsobom a jednoducho vysvetľuje základné Biblické pravdy od hriechu, evanjelia až po duchovný rast. Dúfam, že aj ďalšie videa natočia v tejto téme. 

Obzvlášť by som to odporučil celé vypočuť práve ľuďom, ktorí sú začínajúci vo viere a chcú budovať zdravý biblický základ.

Na ich youtubovom kanály nájdete aj ďalšie zamyslenia.

Lukáš

Vyrastol v Košiciach. Pochádza z veriacej rodiny
a momentálne býva so svojou manželkou Miriam v Bratislave.

Spýtali sme sa Lukáša 3 otázky.

 

Prečo ste začali?

Túto službu sme sa rozhodli robiť, pretože chceme priniesť pravdu evanjelia mladej generácii na sociálnych sieťach, ktorá by ju v opačnom prípade možno nemala možnosť počuť.

Aká je vízia projektu Changed/ Zmenení?

Naša vízia je vidieť generáciu ľudí, ktorí sú zmenení stretnutím s Ježišom. Premena, ktorá nie je umelá alebo navodená emóciami ale taká, ktorá ide z vnútra navonok.

Nejaké svedectvo na povzbudenie?

Jedno z najkrajších svedectiev je príbeh mladej slobodnej mamičky, ktorá sa nám ozvala na video s názvom stretnutie s Ježišom. Ako nám do mailu napísala, dlho sa sama snažila nájsť Boha a nevedela ako. Chodila pravidelne do kostola, na omšu, spoveď a snažila sa žiť dobrý život. Avšak, jej duševný stav sa stále zhoršoval a sama si už nevedela pomôcť. Napomohli k tomu aj posmešky susedov, že sa toľko modlí, že sa z nej už stane svätá, Mária atď… Raz v noci, keď v plači a vnútornej bolesti srdca volala na Boha aby sa jej ozval a dal sa jej poznať, napadla jej myšlienka: „Choď na YouTube a napíš Stretnutie s Ježišom“. Ako to urobila, vyskočilo jej naše video s presným názvom, ktorý jej vnukol Svätý Duch. Boh sa jej cez video natoľko dotkol, že nám napísala email so svojím životným príbehom a poprosila nás aby sme ju viedli ku Ježišovi. Odovzdala svoj život Bohu, my sme jej pomohli nájsť živé spoločenstvo kresťanov a do dnešného dňa nasleduje Ježiša celým svojím srdcom. Toto sú momenty, kedy si povieme, že to čo robíme má skutočný zmysel. 

Projekt Changed/ Zmenení môžte sledovať:

Pozretia: 4,834 , Dnes: 15 

ZDIEĽAJ SVOJU VIERU
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
ĎALŠIE ČLÁNKY
Ako vykoreniť neodpustenie z hĺbky srdca

Čas prečitánia cca 8 minút Úprimne, asi každý jeden človek, zažil nejaké zlé veci v živote, či už väčšie alebo menšie, ktoré neboli fér a

Pozretia: 67,196 , Dnes: 63 

TOMÁŠ – Cesta horolezca za zmyslom života

Čas prečitánia cca 8 minút Volám sa Tomáš Fides, som ženatý s úžasnou manželkou a máme spolu 2 deti ako dar od Boha. Toto je môj príbeh,

Pozretia: 60,098 , Dnes: 62 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špecialný DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp