PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať

Film o reformaci: Martin Luther 2003

Film „Martin Luther“ je historickou drámou z roku 2003, ktorá mapuje kľúčové udalosti v živote významnej postavy, ktorá zohrala dôležitú úlohu v náboženskej reformácii v 16. storočí. Snímka sa zameriava na jeho vstup do mníchovského poriadku, odmietnutie predaja odpustkov a konflikty s katolíckou cirkvou, čo viedlo k reformácii kresťanstva.
Prehrať video o Film "Martin Luther" je historickým dramatem z roku 2003, které mapuje klíčové události v životě významné postavy, která sehrála důležitou roli v náboženské reformaci v 16. století. Snímek se zaměřuje na jeho vstup do mnichovského řádu, odmítnutí prodeje odpustků a konflikty s katolickou církví, což vedlo k reformaci křesťanství.

Moja recenzia:

(Slovenský dabing)

5/5

Bol som veľmi oslovený týmto filmom. Ešte viac ma zaujal sám život Martina Luthera. Bol to praktický, úplne obyčajný muž, ktorý dal Bohu sľub a bol rozhodnutý ho dodržať. Aby si zachoval čisté svedomie pred Bohom, bol ochotný aj obetovať nielen svoj majetok, ale aj svoj vlastný život a postaviť sa proti náboženskému útlaku.

Osobne som presvedčený, že v každom období potrebujeme nanovo hľadať Pána a zažiť jeho „reformáciu“ alebo „obnovu“. Inými slovami, musíme sa vrátiť k Božiemu čistému základu a odstrániť z neho ľudské „nánosy“, ktoré sa niekedy prezentujú ako „sväté“, ale v skutočnosti sú „nesväté“ a často aj nečisté. 

Pozretia: 1,743 , Dnes: 1 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK