PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

Irka – Najlepšie rozhodnutie

Od detstva som nebola vychovávaná v kresťanskej rodine, ale poznala som kresťanstvo ako náboženstvo. To znamená, že som ho vnímala len ako príkazy, zákazy, pravidlá a obmedzenia. Neverila som v Boha ani v nič duchovné. Krátko pred začiatkom školského roka, stredná škola, na ktorú som nastupovala, zorganizovala výlet pre prvákov. To bolo jedno z mojich prvých stretnutí s kresťanmi. Až keď som sa vrátila domov, uvedomila som si, že v ich vzťahoch bola taká láska, pokoj a radosť, akú som ani v najlepších priateľstvách nevidela.Irka - Najlepšie rozhodnutie

To je práve On

O pár mesiacov sa opäť konal výlet, kde som bola s kresťanmi. Avšak vtedy som už videla, že nielen ich vzťahy, ale aj každý z nich ako jednotlivec mal v sebe niečo, po čom som túžila aj ja. V deň, keď som sa vrátila domov, som o nich veľmi rozmýšľala so snahou prísť na to, prečo sú iní ako ostatní. A vtedy mi zrazu Boh otvoril oči a ja som pochopila, že to je práve On, kto robí kresťanov inými. S istotou som vedela, že Boh je živá osoba a že je práve v tej chvíli pri mne. Taktiež som si spomenula na situácie, keď ma volal a chcel mi pomôcť, ale ja som Ho vo svojej nevere ignorovala.

Ja metal a Boh 

Žiaľ, prešlo pár mesiacov a moja láska k Bohu vyprchala a ja som si povedala, že mám síce dobrú skúsenosť, ale už Ho nepotrebujem. Až po pár týždňoch som si uvedomila, že On je jediný, kto môže naplniť môj život a vrátila som sa k Nemu. No o krátky čas na to som do môjho života vpustila hudbu, ktorá ma od Boha opäť odvádzala. Zo začiatku som počúvala hard rock a grunge a postupne som sa dostávala k CD-čkám žánrov punk a rôzne štýly metalu. Kresťania, ktorí ma poznali mi síce hovorili, že táto hudba sa nedá zlúčiť so životom s Bohom, ale ja som im neverila. Vravela som si, že oni o tom nemôžu nič vedieť, lebo takú hudbu nikdy nepočúvali a tak som sa jej venovala ďalej. Čím viac som ju počúvala, tým menej som sa spoznávala, to, čo sa mi predtým páčilo sa mi postupne zhnusilo a naopak. Jediná farba, ktorá sa mi páčila bola čierna. Modlila som sa stále menej až to nakoniec skončilo pri mechanickom modlení sa pár vetovej modlitby každý deň. Na jednej strane som videla, ako sa mením k nepoznaniu, že s Ježišom nemám žiaden vzťah, na druhej strane som si to nechcela priznať, lebo som sa metalu nechcela vzdať.

Najlepšie rozhodnutie

V jeden večer som počúvala hudbu a žasla nad tým, aká z nej ide moc, keď mi počas toho napadlo, žeby som ju mohla zažiť oveľa viac na nejakom satanistickom zhromaždení. V tej chvíli ma Boh v tejto myšlienke zastavil a v mysli aj v srdci som jasne vedela, že ma postavil pred rozhodnutie, aby som si vybrala: Boh alebo metal. Vybrala som si Boha. Zbavila som sa tej všetkej hudby, postŕhala plagáty metalových a punkových skupín.

Až po tejto skúsenosti som si uvedomila, že som dovtedy pre život s Ježišom nebola ochotná nič obetovať, modlila som sa len keď sa mi zvýšil čas a kompromisy v robení hriechu pre mňa neboli problémom. Poprosila som Ho o odpustenie a rozhodla sa pre život s Ním, nech by ma to malo stáť čokoľvek. Odvtedy sa snažím spoznávať Ho stále viac, lebo čím viac Ho poznám, tým viac Ho milujem a viem, že to bolo najlepšie rozhodnutie môjho života.

Irka

 

Pozretia: 3,820 , Dnes: 6 

AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK