PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

AJA – Zomrela som sebe a dala som všetko Ježišovi

Svedectvo o obrátení Aji Svobodovej – zakladateľky JESUSFORYOU. Ako Zomrela som sebe a dala som všetko Ježišovi.

Kto hovorí, že spoznal Boha, musí žiť tak, ako žil ON. 

1. list Jána 2:6

Začiatok

Vyrastala som v neveriacej rodine, kde len babičky verili v Ježiša Krista. Keď sa moji rodičia rozviedli, mala som pocit, že som na všetko sama. Bola som nútená pýtať sa svojím vlastným srdcom na hlbšie otázky života a smrti.

Povedala by som, že som začala svoju cestu za Bohom hľadaním seba samej. Netušila som o osobe Boha vôbec nič, ale hľadala som naplno niečo hlbšie, svetlo v tme a lásku uprostred neúprosného detského života.

Obrátenie sa k Ježišovi

V 19-tich rokoch mi môj budúci manžel povedal evanjelium. Bez váhania som Krista prijala do svojho srdca. O nejaký čas neskôr som sa vo viere dostala hlbšie, keď som sa pri vysokohorskej turistike dostala do úzkych. Vysoko v horách pri prechode vysokého skalnatého vrchu hory som prišla na kraj síl a nemohla ďalej. Bola som na dne svojej duše zo strachu a z vysilenia. Pred očami som mala temno a nemohla dopredu ani dozadu. V tej chvíli mi manžel povedal: „Mysli na Ježiša.“ Keď to povedal, uvidela som toho Dobrého Pastiera predo mnou, pobádal ma a kráčal cez celý ten nebezpečný a zdĺhavý prechod predo mnou. Kráčala som krok za krokom za Ním a stále Ho mala pred sebou. Keď sa skaliská zmenili na trávnaté vrcholové cestičky, kľakla som si tam vysoko pod oblakmi na kolená a odovzdala mu celý svoj život.

Potom nasledovalo 10 rokov kresťanského života. Zistila som všetko, čo sa kresťanstva týka. Prechádzala som sa otázkami svojho srdca. Učila sa od ostatných a snažila sa správne žiť. Vyrástla zo mňa kresťanka, ktorá úprimne miluje svojho Pána, má s Ním vrelý vzťah. Má dostatok Kristovho požehnania a nad mieru všetkého, čo potrebuje. Mohla som si žiť v plnosti života a bola som k tomu aj vedená.

Aja a teraz jaj služba v osadách

Začínala som vtedy evanjelizovať, pretože mi to ležalo na srdci. A stále častejšie sa pred mojimi očami otvárali úseky Biblie, kde sa píše o tom, že máme vziať svoj kríž a nasledovať Krista, zaprieť sami seba a umierať pre Krista, pomáhať druhým a niesť evanjelium… robiť to, čo robil Ježiš.

A to mi nehralo s tým mojím užívaním si kresťanského života.

Odovzdanie sa Ježišovi – „smrť“

Lietala som vtedy športovo vo vetroni, zaberalo mi to väčšinu času a peňazí. Pravidelne som vychádzala do ulíc s evanjeliom a stretávala viac a viac chorých. V tomto období som sa modlila k Bohu, aby ma viedol, či mám lietanie zanechať, a zároveň volala: „Bože, neviem, ako sa mám modliť za chorých.“

Letisko bolo plné hriechu a ten sa dotkol aj mňa. Jedného dňa som mala leteckú nehodu, spadla som pri štarte lietadla z 50 m. Mala som zlomený desiaty stavec. A ocitla som sa na lôžku. Nezmierila som sa však so skutočnosťou pol roka čakať na zotavenie a prijala vierou, že „On na seba vzal naše slabosti a niesol naše choroby. A… Jeho ranami sme boli uzdravení.“ Viera na mňa zostúpila ako zázrak, a ja som sa postavila a začala chodiť. Bola som uzdravená. Bola to jasná odpoveď na moju žiadosť, aby mi Pán ukázal, ako sa modliť za chorých. A druhá modlitba o tom, či mám ešte ďalej lietať, bola jasná… Keď som sa prechádzala po lúke, ktorý slúžila ako vzletová dráha, a videla tú dieru po páde lietadla, uvedomila som si, že som tam mohla ležať mŕtva.

Vetroň po páde

A tak som sa rozhodla – Pane, dni, ktoré si mi pridal od tohto dňa, budem žiť pre Teba a ako úplnú službu Tebe.

Odovzdanie sa Ježišovi – „vzkriesenie“

Prestala som žiť pre seba a začala žiť pre druhých. Nemôžem žiť inak ako žil Ježiš. Evanjelizácia sa rozrástla natoľko, že nemám čas na nič iné. Modlíme sa za chorých, pomáhame chudobným, zasahujeme široké územie a stále narastá počet tých, ktorí sa pridávajú. Veľa vecí som si uvedomila a Pán ma vedie ďalej až do nebeských oblastí. Vyššie než kam by som sa kedy s lietadlom dostala. 🙂 Boh nám vždy dáva viac a povoláva nás, aby sme žili to, čo sa nám nikdy ani nesnívalo.

Od toho času zasahujeme v plnej miere a všade. Služba sa rozrástla na tak obrovské množstvo a územie, že sa tomu lietanie nevyrovná ani milimetrom potešenia v ňom.

Kto hovorí, že spoznal Boha, musí žiť tak, ako žil ON. 

1. list Jána 2:6
Služba JESUSFORYOU ako nasledovanie Krista je teraz mojim plným nasadením. 

-AJA SLOBODOVÁ
(Zakladateľka JESUSFORYOU)


ZDROJE:

Fotky zo Služby Jesus For You
O službe jesusforyou.net

FILM O HAIDY BAKER: https://www.lifetv.sk/pohnuta-laskou/
(Žene ktorá dala tiež všetko Ježišovi a slúži v Mozambiku- veľmi mocný)

Pozretia: 95,402 , Dnes: 22 

AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK