PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

Daniel – Ako som osobne spoznal Ježiša

Moja „živá“ mladosť

Vyrastal som v štandardnej rodine. Moja mamka sa pokladala za „kresťanku“ (evanjelička), ale Boha nepoznala. Otec to neriešil. Ako mladí chlapci (s bratom) sme boli sem tam nútení chodiť do kostola, lebo sa to „patrilo“. Takí „tradiční kresťania“. Keď rodičia začali podnikať mali menej času sa nám venovať. Daniel – Ako som osobne spoznal Ježiša

Daniel - Ako som spoznaj osobne Ježiša
Chodievali sme von s kamošmi, začali fajčiť cigarety a robiť rôzne mladícke nerozvážnosti. Keď som mal asi 14 rokov začal som chodiť do posilňovne, lebo som chcel zhodiť, dobre vyzerať a možno aj chodiť na súťaže. Tým, že som mal veľa priestoru a času stretával som sa väčšinou so staršími ľuďmi, a tí ma brali do partie – to ma aj ovplyvňovalo.

Prišli prvé skúsenosti s marihuanou, ženami, alkoholom, atď. Všetko bolo pre mňa nové a „vzrušujúce“. Život som si začal žiť po svojom a „užívať“, aj keď som vo vnútri niekde vedel, že to nie sú správne veci. No chtíč (žiadosť) a klam boli silnejšie, a ubíjal som svedomie.

Aj keď som sa pokladal za relatívne dobrého chlapca, vekom sa to len stupňovalo a pritvrdzovalo v každom ohľade. Užíval som drogy a robil inú nelegálnu činnosť. Striedal jednu partnerku za druhou a vo všetkom som klamal. Išlo to so mnou dolu vodou. Ale všetko som dobre „maskoval“, takže rodičia si to nevšimli. Možno trošku. Nemal som žiadnu víziu. A ani som o tom nerozmýšľal, vždy som si povedal „nejak bude“. V tomto strašidelnom období som sa dostal do problémov a vyhrážok.

Slušný život …

Daniel - Ako som spoznal osobne JežišaV tej dobe som mal priateľku. Rozhodol som sa skončiť so všetkým, žiť slušný život a opäť sa venovať na 100 % posilňovaniu. Aj sa mi to podarilo. Mal som vo fitku dobrých kamarátov. Prestal som dokonca aj fajčiť (oboje). Vyzeralo to tak, že začínam žiť normálny život.  Keď som mal 20 rokov dostala sa mi ponuka začať podnikať, s čím mi chceli a aj pomohli rodičia. Bral som to ako výzvu sa niekam dostať a byť iným človekom. Otvorili sme kaviareň a naplno som sa venoval práci a cvičeniu. Takto to išlo asi 2 roky. A už keď som bol nejak „zabehnutý“, kúpil som si nové pekné auto, čo bol môj sen. Vyzeral som ako Rambo 😀 a mal podnik. Čo si môžeš viacej priať ako 22 ročný? Haha (irónia). Ľudia ma mali radi (nie všetci).

A zase som začal fajčiť cigarety, kvôli nervozite a pracovným stresom. Rozišiel som sa s priateľkou kvôli inej známosti a začal som lietať všade možne a zase začal striedať ženy.  Fajčiť trávu, išlo to ďalej. Keďže som mal ten podnik a povinnosti, tak ma to ešte nejak brzdilo sa úplne oddať všetkému, ale to, čo som stváral, bolo šialené. Klamal som, podvádzal, kradol, cudzoložil telesne aj mysľou a vyžíval sa v tom všetkom. A pri tomto všetkom som mal svoju samospravodlivosť, asi ako každý! V tom čase sa mi to zdalo byť, že super, vau, „nejak to zvládnem.“ Teraz už viem, že som bol otrok hriechu, žiadosti tela a mysle. Bolo to ohavné! A tak ako Božie slovo hovorí:

Článok: Čo je Hriech?

Lebo keď ste boli otrokmi hriechu, boli ste slobodní voči spravodlivosti. A aké ovocie ste vtedy mali z toho? Teraz sa hanbíte za to! Lebo koniec toho je smrť!
(Biblia Rimanom 6:20-21)

Vždy som si chcel nájsť dobrú priateľku. Takú, s ktorou by som už ostal navždy. Myslel som si, že ma to dokáže zmeniť, že sa „ukľudním“. A aj som si našiel, ale po krátkej chvíli som upadol zase do toho kolotoča. Rozišiel som sa. Bol chvíľu bez záväzku.

TÁ pravá

Spoznal som sa s jednou krásnou dievčinou. Bolo to slušné dievča, prirodzene krásna, vždy som také chcel. Začali sme spolu chodiť. Naozaj som mal o ňu vážny záujem a nechcel som ju stratiť, snažil som sa jej dávať všetko. Pozornosť, lásku atď., aj keď som jej otvorene povedal, že si rad zafajčím trávu, chcel som byť „odbremenený“ do budúcna od nejakého vysvetľovania a p. Nejak to „prekusla“ s tým, že sa zmením alebo ma zmení ona.

Ponuka

Boli sme asi rok spolu keď nás jej kamoška volala do zahraničia. S tým, že môže tam študovať a ja môžem celkom slušne zarábať. Ja som bol za, lebo už som mal dosť toho podnikania (trápenia) a chcel som doslova utiecť pred tým, čo bolo za mnou, aby sa na mňa „zabudlo“. Pravdepodobne som utekal sám pred sebou. Bol to veľký krok. Musel som sa postarať o predaj kaviarne aby som mohol odísť. Všetko sa rýchlo podarilo.

Odchod do zahraničia a čas premýšľať 

Sme v zahraničí. Všetko je nové a začínam od nuly. Do týždňa sme si našli prácu a ubytovanie, čo bola milosť Božia. Rozbiehali sme sa.

Čas plynul. Bol som v kľude, mal „pokoj“, mal som priateľku, prácu, svoju marihuanu a pivko. Mal som veľa času na premýšľanie. Začal som premýšľať o živote. Otázky ako napríklad: Aký význam má život? Na to sme tu aby sme pracovali, mali možno nejaké deti, zostarneš a koniec? Mal som rôzne životné „skúsenosti“ a žiadna z nich ma nenaplnila. Iba na krátko. A zase sa to pominulo. Vždy sa človek ženie za niečím, čo si myslí, že ho urobí šťastným. Keď sa mu podarí prísť do toho bodu, tak zistí, že to nie je to pravé. Nevedel som čo bude po smrti.

Vždy som dúfal, že po smrti sa všetko dozvieme a mal som rôzne predstavy podchytené z rôznych článkov, ale nič nedávalo istotu a ani ja som v tom istotu nemal.

Začal som si uvedomovať, čo všetko som zle spravil. Mal som ťažobu hriechu na sebe, ako nejaký balvan a nedokázal som sa toho zbaviť. Vedel som, že aj keby som urobil milión dobrých skutkov, tie zlé sa nezmažú. Marihuana bola pre mňa riešením ako sa vzdialiť triezvemu zmýšľaniu. Ale aj to som si uvedomoval, že je to len do času. Nič sa tým nezmení.

Ak došlo k nejakej hádke medzi mnou a priateľkou, bolo to kvôli cigaretám a marihuane. Napadali mi rôzne myšlienky. Napadalo mi to, že čo ak sa so mnou rozíde a nájde si iného študenta odtiaľto, keďže ju prijali do školy. Čo bude so mnou? Kaviareň nemám. Prídem domov. Zase naprázdno. Zase iná žena. Zase iný príbeh. Nieee, nechcem! Dosť! Táto možnosť ma strašila ako nejaký súd a splácanie dlhov za ten môj život, v ktorom som mnohým ublížil. Všetko sa mi pripomínalo, tie zlé veci.

To už Duch Svätý pôsobil vo mne. Viem, že mi napadla aj myšlienka prečítať si bibliu. Aj som začal. Ale starým zákonom a keď som došiel na rodokmeň zavrel som ju s tým, že sa k tomu niekedy vrátim. Zaujímalo ma, čo je v Biblii, ale nevedel som sa k tomu prinútiť.

K tomu všetkému ma desilo to, čo sa deje vo svete. Vnímal som ako sa tento svet zmieta v problémoch a vôbec to nevyzerá, že by sa to malo zlepšovať. Obával som sa vojny. Každý rozumný človek si musí uvedomiť, že sa to len tak dobre neskončí.

Moje obrátenie
Daniel - Ako som spoznal osobne Ježiša
S kamošom zo Slovenská

Spoznal som sa s jedným chlapcom Slovákom, ktorý tu prišiel na chvíľu pracovať. Predával kávu a ako milovník kávy som chodieval k nemu na pokec. Moja téma bola „dianie vo svete“ a pohoršoval som sa a nadával.

Neskôr som si všimol, že má na stole Bibliu. A keď som to videl, hneď som sa potešil, lebo som sa mohol spýtať nejaké otázky. Moja otázka bola či sa v Biblii niečo píše o konci sveta. On sa usmial a otvoril mi ju na Matúš 24. Začal som čítať. Mal som zimomriavky keď som videl, že to, čo som čítal,  sa aj všetko deje. To, čo tam bolo napísané.

On mi pomaly začal „vysvetľovať“. Prečo sa to deje, aký je k tomu dôvod a ako to vyvrcholí. Kto je Ježiš. Bol som v šoku. Povedal mi, aby som si čítal Novy zákon. Keď som prišiel domov musel som čítať. Chcel som sa sám presvedčiť, čo tam všetko je. Keď som čítal, hlboko v srdci som vedel, že to, čo čítam, je pravda. Čítal som stranu za stranou. Mal som hlad po tom. A to SLOVO zrazu bolo živé! Dotýkalo sa ma a usviedčalo z hriechu. Ako keby mi padli šupiny z očí a ja som videl, čo je realita. Ukázalo mi to aký je Boží štandard a že my sme stratení vo svojich hriechoch. No je tu nádej, a to aby každý veriaci mal v Ňom večný život.

15aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.16Lebo tak miloval Bôh svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život. 17Lebo neposlal Bôh na svet svojho Syna, aby súdil svet, ale aby bol svet spasený skrze neho. 18Kto verí v neho, nebude odsúdený, ale ten, kto neverí, už je odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho. 19A to je ten súd, že svetlo prišlo na svet, ale ľudia viacej milovali tmu ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé. 20Lebo každý, kto robí zlé, nenávidí svetlo a nejde k svetlu, aby neboli trestané jeho skutky. 21Ale ten, kto činí pravdu, ide k svetlu, aby boli zjavené jeho skutky, že sú vykonané v Bohu.

(Biblia Ján 3:15-21)

Boh sa nado mnou zľutoval a ukázal mi, že jedine On, Ježiš, je Boží syn a dokonalý Boh. A len On sám mi môže odpustiť tie zlé veci, čo som urobil a zachrániť ma. Pokoril som sa v srdci a plačúc som priznal moje hriechy Ježišovi. Prosil som Ho o odpustenie, aby mi dal milosť a spasil ma. Uveril som v Neho a urobil som Ho Pánom svojho života. On sa ma nadprirodzene dotkol a zotrel mi každý hriech svojou krvou.

Článok : Čo je evanjelium?

V Ňom máme vykúpenie skrze Jeho krv, odpustenie hriechov podľa bohatstva Jeho milosti, V Ňom aj vy, keď ste počuli slovo pravdy – evanjelium o svojej spáse – a uverili ste v Neho, boli ste spečatení zasľúbeným Duchom Svätým, ktorý je závdavkom nášho dedičstva, aby sme ako Jeho vlastní boli vykúpení na chválu Jeho slávy.

(Efezanom 1:7, 13-14)

Môj život sa od tej chvíle zmenil. Znovuzrodil som sa.

Ježiš mu odpovedal: Veru, veru, hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže uzrieť kráľovstvo Božie. Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je duch.

(Ján 3:3-4)

(Znovuzrodenie – Keď Boží Duch (Boh) naplní vnútro/život človeka, deje sa to v momente, keď ľudia uveria a úprimne príjmu Ježiša za svojho Pána. (poznámka editora))

Moja myseľ bola iná. Všetky moje hodnoty sa zmenili. Mojou mysľou a mojim vnútrom prúdili verše, ktoré som čítal deň pred tým. Nechápal som, čo sa to so mnou deje. Ale vedel som, že to nie je snaha zo mňa. Zrazu som nemohol ani nadávať. Keď som chcel niečo vysloviť, zarazil som sa. Už to zo mňa nešlo. Bol som menený každým dňom, skrze slovo Božie, ktoré mocne vo mne pôsobilo skrze Ducha Svätého. Vedel som, že fajčenie nie je v poriadku, ale nejak som stále fajčil, až kým som neprišiel k slovu:

Či neviete, že ste chrám Boží a Duch Boží prebýva vo vás? Kto kazí chrám Boží, toho skazí Boh, lebo chrám Boží je svätý, a tým ste vy!

(1.Korinťanom 3:16-17)

Poprosil som Pána aby mi pomohol, pretože pokusy prestáť boli predtým v mojom prípade zakaždým neúspešné. Na druhý deň som nefajčil bez akýchkoľvek abstinenčných príznakov. Sláva Bohu!! A tak to bolo s každou závislosťou. Môj život sa radikálne zmenil, moja priateľka nechápala, čo sa deje. Bála sa o mňa či chcem byt kňaz ?. Ja som radikálne odpovedal. Buď ideš so mnou, alebo bezo mňa. Ja idem za Ježišom.

Ježiš mu riekol: Ja som cesta i pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len skrze mňa.

(Ján 14:6 pozri aj Marek 8:34-38 )

Priateľka sa obrátila

Túžil som aby to aj ona zažila a spoznala Pána. Hovoril som jej aby si čítala bibliu, že to, čo tam je, je niečo neuveriteľné. Vôbec to nie je nejaká stará kniha, ale živé a mocné slovo Božie! Začala si čítať aj ona. Z milosti aj jej Pán otvoril oči a tiež prijala Pána Ježiša za svojho osobného spasiteľa. Sme spasení a sme deti Božie.Daniel

Ale tým, čo Ho prijali, dal moc stať sa deťmi Božími, tým, čo veria v Jeho meno…

(Ján 1:12-14)

Dali sme sa pokrstiť tak, ako to Pán žiada, na vyznanie viery. Boh uzdravil každú sféru v našom živote a stále nás vychováva Jeho slovom. Teraz sme šťastní manželia. Pridal k nám aj iných veriacich a dokonca aj tá kamoška s priateľom, čo nás volala do zahraničia, odovzdali život Pánovi.

Ak sa vám nepáči slúžiť Hospodinovi, vyvoľte si dnes, komu chcete slúžiť…. Ja však a môj dom budeme slúžiť Pánovi.

(Jozua 24:15)

Aj teba chce Pán Ježiš, zvrchovaný Boh, zachrániť od istej smrti.

Lebo odmena za hriech je smrť, ale Božím darom milosti je večný život v Kristovi Ježišovi, Pánovi našom.

(Rimanom 6:23)

Pár slov na Záver

Vždy som si myslel, že kresťanstvo je dodržiavanie nejakých tradícií, nariadení, čo musíš a čo nemôžeš, navštevovanie kostola, lebo sa to má a máme dobrú „čiarku“. Nie! Je to živý každodenný vzťah s tvojím stvoriteľom! Nie preto, že musíš, ale preto, lebo to chceš z vďaky, čo pre teba urobil a čo pre teba má – poznanie pravdy, ktorá ťa vyslobodí, spoločenstvo s veriacimi, kvôli rovnakej láske a túžbe. Lebo sme jedno v Ňom.

Milý čitateľu, možno si povieš, že ty si „lepší“ a nemal si taký život. Boh vraví v Jeho slove, že VŠETCI zhrešili a nikto nemá slávy Božej. (Rimanom 3:23)

Odpadli všetci, skazení sú napospol, niet nikoho, kto by dobre robil, niet ani jedného. (Žalmy 53:4 )

Raz budeš stáť pred svätým Bohom a bez Krista budeš vinný. Nepovieš ani slovo, lebo všetko bude odkryté, každý zámer našich sŕdc, každá myšlienka a činy. Pán Ježiš môže byť aj tvojim obhajcom. Ak sa  pokoríš, uveríš a vyznáš svoje hriechy. Dá ti Jeho spravodlivosť a umyje tvoje neprávosti z teba a viac na tvoj hriech nespomenie.

Daniel - Ako som osobne spoznal Ježiša
Článok : Ako prijať spasenie?

Kto zvíťazí, takto bude oblečený do bieleho rúcha a

nevymažem jeho meno z knihy života, ale vyznám jeho meno pred svojím Otcom a pred Jeho anjelmi.

Zjavenie Jána 3:5

Modlím sa aby aj Vám to ukázal. S láskou:

Daniel – Ako som osobne


Článok : 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha

spoznal Ježiša

 

Pozretia: 21,852 , Dnes: 13 

AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK