PRIHLÁSTE SA NA ODBER

Prečo dobrý Boh dopúšťa vojny? + riešenie?

Prečo dobrý Boh dopúšťa vojny? + riešenie?

Myslím si, že nie len ja, ale celý svet je zhrozený vojnou, ktorá je momentálne medzi Ruskom a Ukrajinou. Hoci nie úplne ma to prekvapilo ale o tom v inom videu. Prečo to dobrý Boh dopúšťa? Sú tu asi viaceré otázky, ktoré povstávajú v tomto čase. Existuje na nich veľmi dobrá odpoveď z Biblie – knihy proroka Jeremiáša, ktorá môže vniesť svetlo do tohto problému, a tiež aj riešenie…

POZRÍ CELÉ VIDEO
YouTube player

CITÁTY:

….a môj ľud, po mne pomenovaný, sa pokorí, bude sa ku mne utiekať a odvráti sa od svojich zlých ciest, vypočujem ho z nebies, odpustím mu hriech a jeho zem uzdravím.

2Krn 7,14


MODLOSLUŽBA


Jer 2,8

Kňazi nepovedali: Kde je Hospodin? A tí, ktorí berú do ruky zákon, ma nepoznali, pastieri zradne odstúpili odo mňa, a proroci prorokovali skrze Bála a odišli za vecami, ktoré neprospejú.

Jer 10,14

Každý človek je hlúpy, bez rozumu, každý zlievač modiel vyšiel na posmech, lebo jeho modly sú klam a ducha v nich niet.

Jer 51,17

Každý človek je hlúpy, bez rozumu, každý zlievač modiel vyšiel na posmech, lebo jeho modly sú klam a ducha v nich niet.

Jer 5,7

„Ach, ako ti to mám odpustiť? Tvoji synovia ma opustili a prisahali na tých, čo nie sú bohovia. Sýtil som ich, oni však cudzoložili, v dome neviestky sa schádzali.

Jer 11,12

Judské mestá a obyvatelia Jeruzalema pôjdu a budú volať o pomoc bohov, ktorým pálili kadidlo; tí ich však v čase nešťastia nezachránia.

Jer 11,13

Lebo koľko je tvojich miest, toľko je tvojich bohov, ó, Júda, a koľko je ulíc v Jeruzaleme, toľko ste nastaväli hanebnosti oltárov, oltárov kadiť Bálovi!NEVERA

Jer 5

7 Kde je to, pre čo by som ti odpustil? Tvoji synovia ma opustili a prisahajú na to, čo nie je Bohom. Keď som ich nasýtil, cudzoložia, a valia sa zástupom do domu smilnice. 8 Sú jako dobre chované kone skoro za rána; každý rehoce na ženu svojho blížneho. 9 Či azda pre také veci nemám navštíviť? hovorí Hospodin. Alebo či na takom národe, jako je tento, nemá sa pomstiť moja duša?


KRV


Jer 2,34

K tomu i na krýdlach tvojho rúcha sa nachodí krv duší chudobných a nevinných. Nepristihla si ich pri vlamačstve, ale si to spáchala nad všetko to.

Jer 7,6

ak nebudete utláčať cudzinca, sirotu a vdovu, ak nebudete na tomto mieste prelievať nevinnú krv a ak nebudete chodiť za cudzími bohmi na vlastnú škodu,

Jer 19,4

Veď ma opustili, toto miesto mi odcudzili, pálili tam kadidlo cudzím bohom, ktorých nepoznali ani ich otcovia, ani judskí králi, a toto miesto naplnili nevinnou krvou.

Jer 22,17

„Ty však nemáš oči a srdce pre iné ako pre vlastný zisk, pre prelievanie nevinnej krvi, pre útlak a vydieranie.“


STRIH: IG/YOUTUBE: @bd.matus
SLOVO: IG: @martin.kalih2o

Pozretia: 41,113 , Dnes: 24 

Ak ste v článku našli gramatickú alebo obsahovú chybu, či máte niečo na doplnenie, napíšte nám, prosím, cez kontakty.

ZDIEĽAť môžeš CEZ:
PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
AUTOR OBSAHU
Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No raz ráno, keď som zažil veľmi silné stretnutie s Bohom, nemohol som neveriť v Neho a hľadať Ho a odpovede. Dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

OBSAH

MOHLO BY ŤA TIEŽ ZAUJÍMAŤ:
RÓBERT – Ako ma Ježiš našiel v mojom náboženstve

Čas prečitánia cca 6 minút Moje náboženstvo nebolo veľmi vzdialené od kresťanstva, no predsa nebolo vôbec blízko. Od malička som vyrastal v cirkevnom – protestantskom prostredí.

Pozretia: 77,452 , Dnes: 25 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špecialný DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
LINK