PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

Slávka – Môj príbeh o navrátení

„Opäť som si predsavzal poznať, vyskúmať a hľadať múdrosť a podstatu vecí, aby som poznal, že bezbožnosť je bláznovstvo a bláznovstvo je pochabosť.“ /Kaz 7:25/

Slávka - Môj príbeh o navráteníVyrastala som v katolíckej rodine a môj duchovný život spočíval v tom, že som chodila občas do kostola a niekedy som zašla aj do Apoštolskej cirkvi, kde chodila moja babka. Bola som ešte malá a Boha som nejako nevnímala. Postupom času ako som rástla, chodila som do školy s ktorou sú späté aj písomky a testy, ktorých som sa veľmi bála. Mala som stále veľký stres, keď sme mali písať písomku, začalo ma bolieť brucho a bolo mi zle. Potrebovali sme to riešiť a tak som išla k psychologičke, kde som aj tak nenašla na to riešenie. Až jedného dňa mi babka povedala, či nechcem ísť na dorast, kde sa stretávajú mladí ľudia, kam ma zvykla brávať, keď som bola menšia. Ja som súhlasila a išla som sa tam pozrieť. Všetci ma prijali s veľkou láskou a začalo sa mi to tam páčiť a postupne som spoznávala Božiu lásku, ktorá mi pomohla prekonať ten strach, pretože „dokonalá láska vyháňa strach“ (1Jn 4:18). Chodila som na výlety a zažívala som naozaj požehnané(dobré) a skvelé chvíle.

Čím som bola staršia, prišlo obdobie puberty. Obdobie zmien a určitej rebélie. Bola som siedmačka na základnej škole, kde som bola celkom známa a obľúbená. Jedného dňa sa niečo vo mne zmenilo. Začala som chodiť s jedným chlapcom, ktorý mi tak pobláznil hlavu, že som postupne zanevrela na Božiu lásku, ktorá mi tak pomohla. Náš vzťah s tým chlapcom bol stále hlbší a hlbší… Trávili sme spolu každú voľnú chvíľu a postupne som aj zanevrela na svoju rodinu. Úplne som ich odsunula na bok, začali hádky a problémy a môj život bol úplne ovládaný ním. Veľmi ma ovplyvňoval, bola som kvôli nemu ochotná urobiť a obetovať všetko. Dokonca aj môj vzťah s Pánom. Aj keď som opäť začala chodiť do kostola, bolo to len kvôli nemu, pretože on si želal, aby som tam chodila, pretože aj on tam chodí. K Bohu som sa skutočne modlila len vtedy, ak sme boli pohádaní, alebo keď sme mali krízu. Problémy a hádky sa časom stali častejšími ako krásne a romantické chvíle. Opäť sa vrátil strach a bolesti, ktoré som zažívala, ale teraz to nebolo kvôli písomkám, ale kvôli strachu z toho, že ho stratím. Mala som depresie, začala som si rezať ruky, ale zvláštne na tom bolo to, že som to robila preto, aby ostatní videli ako trpím…

Keď som prišla na strednú školu, kde som išla len kvôli nemu, pretože on tam chcel ísť, náš vzťah bol čím ďalej tým plytkejší, až sme sa nakoniec rozišli. Ja som bola tá, ktorá urobila tento krok, pretože už som nezniesla to, ako koketuje s iným dievčaťom a mňa si už nevšímal. Prázdne miesto, ktoré po ňom ostalo nahradil iný vzťah, ktorý bol trochu netradičný. Zašlo to priďaleko až tak, že sa z toho nedalo len tak ľahko vycúvať. Bolo to úplne iné ako s ním, ale predsa také rovnaké… Úplne som sa nechala uniesť tým všetkým a vôbec som to nebola ja. Z dievčaťa, ktoré bolo známe svojim smiechom a úsmevom sa stala navonok odvážna vyzývavá žena a vo vnútri tak špinavá, zvrátená a nenachádzajúca pokoj a radosť. Bola som ako vtáčik, ktorý je v klietke a nemôže vyjsť von.

Začala som tak premýšľať nad tým všetkým a pomyslela som si, čo tak zájsť opäť medzi mojich starých priateľov z dorastu, ale stále ma odradila myšlienka, že ma neprijmú, pretože som odišla. Opak bol však pravdou. Prišla som medzi nich a všetci ma tak prijali ako keď som tam prvý krát vstúpila pred niekoľkými rokmi. Avšak tento môj vstup bol ako keby môj prvý… Zašla som tam párkrát, pretože som odišla na 2 mesiace do USA na prázdniny. Celú cestu som si čítala Bibliu a takisto aj každý deň čo som tam bola. Postupne sa začali meniť moje myšlienky a názory.

Jeden večer sa stalo niečo neskutočné a teraz viem, že to bol Boh, ktorý prehovoril do môjho srdca skrze Jeho slovo : „ Neboj sa, lebo nevyjdeš na hanbu, necíť sa potupenou, lebo sa nemusíš pýriť, pretože zabudneš na hanbu svojej mladosti. Lebo Tvoj Tvorca je Tvojím manželom, Jeho meno je Hospodin mocností. Veď Hospodin ťa povolal ako opustenú a v duchu skormútenú ženu. Kto by zavrhol ženu mladosti? – hovorí Tvoj Boh. Na malú chvíľu som ťa opustil, ale s veľkým milosrdenstvom ťa zhromaždím a večnou milosťou sa zľutujem nad tebou, vraví Hospodin, tvoj Vykupiteľ.“ (Iz 54:4-8) Tieto slová sa stali liekom pre moju strápenú dušu.

Keď som sa vrátila domov, išla som na dorastový výlet, kde sa diali veci, ktoré navždy zmenili môj život. Prijala som Pána Ježiša do môjho srdca. On ma očistil od tej špiny, ktorá bola v mojom vnútri, zahojil každú ranu svojim dotykom a naplnil ma svojou nenahraditeľnou láskou a radosťou. Zjavil mi obraz vtáčika uväzneného v klietke, ktorému sa otvorili dvere a on mohol vyletieť von. To som bola ako keby ja. Bola som väznená v tom vzťahu lenže prišiel On, ktorý ma oslobodil. Ježiš sa stal mojim hrdinom a záchrancom. Zobral ma do svojho náručia a „môj nárek premenil v tanec, rozviazal mi smútočné rúcho a opásal ma radosťou.“ (Ž 30:12) Opäť sa zo mňa stalo to usmievavé dievča, ktorého radosť v Bohu je silou. Daroval mi nové biele rúcho a veci, ktoré mi nikto nemôže dať ani vziať. Pán mi teraz daroval úžasného chlapca, ktorý je pre mňa veľkým požehnaním a je  ešte lepší akého som si vymodlila. Takisto mi daroval bratov a sestry v Kristu, ktoré ma vždy vedia povzbudiť a pomôcť. Môj vzťah s rodičmi sa zlepšil, teraz im môžem hovoriť, čo Boh vykonal v mojom živote a preukazovať im Božiu lásku, ktorú som im vtedy nedávala. Boh zmenil moje zmýšľanie a hodnoty. On mi zjavil akú mám v Ňom hodnotu, aká som pre Neho potrebná a vzácna, každým dňom mi ukazuje svoju lásku a to, aký je rád, že som Jeho dcéra a preto ma chce požehnať. Aj keď prídu ťažké chvíle, súženia, Boh je vždy pripravený mi pomôcť a vyviesť ma z nich. Dáva mi silu nikdy sa nevzdať a keď sa mi niečo podarí, On je ten, ktorý mi tlieska a pozerá na mňa ako hrdý Otec. Ježiš po nás túži a chce mať s nami vzťah. Chce, aby sme boli ako jeden pár, jeden tím. Chce ťa cez všetko preniesť a kráčať s tebou. Viem, že Boh má plán pre môj život a rovnako sa to môže stať aj v Tvojom živote, pretože On to chce darovať aj Tebe a aj mnoho iných a nedosiahnuteľných vecí o ktorých ani nevieš! Ježiš bol Ten, ktorý čakal na mňa po celý ten čas a takisto čaká aj na Teba.

„vráťte sa ku mne a ja sa navrátim k vám – vraví Hospodin mocností.“ ( Zach 1:3)

Slávka

 

Pozretia: 7,060 , Dnes: 7 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK