PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

Príbeh radikálneho a úprimného obrátenia k Ježišovi cez Internet – Majka

Je to príbeh o žene, manželke a matke, Majke, ktorá sa radikálne obrátila k Ježišovi, aj vďaka internetu, prešla Boot Campom a zakorenila sa v zbore AC v Košiciach. Teraz evanjelizuje o sto šesť.

Moja veľká túžba je, aby bolo stále viac takýchto svedectiev. Nech učeníci skutočne nasledujú Pána a robia ďalších učeníkov. Verím, že tak to má byť.


Môj príbeh, ako ma zmenil Boh

Ahojte, volám sa Majka a mám 26 rokov. Mám manžela a dve dcéry. Jedna má 5 rokov a druhá 2 roky. Rada by som vám povedala svoj príbeh, ako ma Boh zmenil, a som mu za to vďačná.

Detstvo s babkou

Moje detstvo Bolo to podobné ako u mnohých ľudí. Chodila som s babkou do kostola, aj keď sme nechceli. Som z troch súrodencov. Keď sme boli malí, naša mama odišla, tak nás vychovala babka a prababka. Veľa členov rodiny bývalo u nás, keď nemali kam ísť, takže sme vyrastali v napätí. Boli tam hádky, nenávisť, policajti a alkohol. Náš život bol ťažký a trápny. Skončilo to tým, že moja babka podpísala papiere, ktoré nemala, a prišla o vlastný byt. Odvtedy sme chodili po podnájmoch.

Do môjho života sa nahromadilo veľa zlého. Viackrát som uvažovala o tom, že si vezmem život. Nebola som šťastným dieťaťom a nemala som vhodných priateľov. Bolo toho veľa na mňa. Keď som bola na strednej, našla som si priateľa a odišla som od babky, pretože som už nechcela žiť takýmto životom.

Nakopené veci sa prevalili v rodine

Po niekoľkých rokoch, keď sa nám narodila Sofia, sme sa vzali a o niekoľko rokov neskôr nám prišla na svet aj Bianka. Avšak, môj život nebol taký, aký som si predstavovala. Do mojej rodiny som si priniesla negatívne prvky z detstva, ktoré mi spôsobovali zdravotné problémy, démonické sny, výbuchy hnevu a strachu a dokonca som používala slová smrti. Nedokázala som zvládnuť výchovu detí ani manželstvo.

Zúfalstvo sa prevalilo do modlitby

Neviem presne, kedy prišiel zlom v mojom živote. Len zo zúfalstva som povedala Bohu, aby ma zachránil, a začali sa mi diať dosť úžasné veci. Mala som hlad po Ježišovi a po Božom slove. Moje démonické sny prestali a nebolo mi už tak zle v noci. Všetky tie zlé veci pomaly odchádzali z môjho života.

Obrátenie k Ježišovi cez internet

Moje prvé kroky hľadania Boha viedli do kostola, kam som viedla aj našu rodinu. Neskôr som si ale uvedomila, že to ešte nie je to, čo mi Boh dáva. Začala som sa pýtať farára, či mi nevie poradiť, ale on nevedel. Preto som začala hľadať na internete a našla som videá od FIREproduction.sk a od Veroniky –Učeník Ježiša Krista o pravde a základoch biblického kresťanstva. Vtedy som našla aj video, kde sa ukazuje, ako byť spasený, a tak som sa pomodlila modlitbu spasenia. To bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote.

Neskôr som sa začala zúčastňovať biblického vyučovania (Boot Camp), cez ktoré som spoznala Andreu aj Veroniku, ktoré ma pokrstili Duchom Svätým aj vodným krstom v Bratislave. Začala som chodiť do živého spoločenstva v Apoštolskej cirkvi v Košiciach, kde som veľakrát zažila živý Boží dotyk, ktorý sa nedá ani opísať, aký je krásny.

Moja cesta ešte nekončí. Nebojte sa, chcem sa naučiť počúvať Boží hlas aj Ducha Svätého, chodím evanjelizovať, modlím sa za ľudí, učím sa odpúšťať, nepohoršovať sa, vychovávať deti tak, ako to chce náš Pán Boh. Aj v manželstve sa snažím podriadiť manželovi, ako sa uvádza v Kolosanom 3,18, pretože milujem svoju rodinu a chcem, aby aj oni boli spasení a prijali ho za svojho Pána.

  • Majka
Z vianočného programu v zbore AC KE

—–

Svedectvo uzdravenia ockových nôh

(Správa po polročnom Boot camp-e)

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o svedectvo. Na Vianoce prišiel k nám ocko z Čiech, tak sme spolu išli na Bohoslužbu do Apoštolskej Cirkvi. Nevedela som, ako zareaguje, ale už som ho do toho predtým pripravovala, že to nie je ako v kostole. Keď sme tam boli, bol rad, pretože už niekedy bol v takom zbore v Čechách. Tak som bola rada, že Bohoslužba prebiehala úplne úžasne. Keď volali do predu ľudí, aby sa za nich modlili, nešiel, ale vnímala som, že ja mám dať ruky na svojho ocka a pomodliť sa zaňho. Tak som to spravila a bolo to úžasné, ako nás Boh zbližuje svojou láskou.

Keď na konci Bohoslužby nám žehnali, nebal sa dvihnúť ruku a prijať požehnanie. Keď sme išli domov, hovoril mi sen, kde si myslel, že je mŕtvy a že bol s Ježišom a že spolu sa modlili. Ježiš mu povedal, že ešte nie je jeho čas, že ho na zemi potrebuje. Tak som úplne zašla, že som o tomto ešte nevedela.

Keď sme boli doma, bolela ho noha, tak som mu vysvetlila, ako to je s uzdravením. Prikázala som bolesti v jeho nohách, nech odídu v mene Ježiša, a chvála Bohu, hneď bolesť odišla. Úplne mal rozžiarené oči a hovoril od radosti, že môže hýbať úplne nohou. Boh je úžasný.

Na ďalší deň, keď mu začala noha puchnúť na chodidle, modlila som sa znovu a prikázala, aby opuch odišiel. Vďaka Bohu mu to hneď odpuchlo. Z každého uzdravenia sa teším, môj ocko ešte k tomu aj Pána prijal. Modlili sme sa spolu, čítala som mu Bibľiu, a budem sa zaňho modliť, aby aj v Čechách skrze neho Boh konal.

Boh koná aj v bežný deň u kaderníčky

(Január 2023)

Ahojte, včera som bola u kamošky, robili sme vlasy jej mamke, ktorá zatiaľ neprijala Pána a nevie o spasení. Verím, že jej to postupne poviem v správnom čase. Kamoška mi povedala, že cíti od mňa dobrú energiu, ale hneď som jej vysvetlila, že to je náš Pán, ktorý je vo mne.

Neskôr sme sa dostali k tomu, že ju bolí chrbtica aj vaječníky, tak som sa za ňu popri práci modlila. Cítila som ťažobu na nej, ale keď som sa modlila, Duch Svätý priniesol úplný pokoj. Keď vstala a išla si umyť vlasy, povedala, že uvoľnilo bolesť v jej chrbte. Ďakujem Bohu za to. Keď sme odchádzali, poprosila ma, aby som sa modlila za jej rodinu. Milujem, keď môžem modliť sa za niekoho a vidieť, že sa potom cítia pokojnejšie.

Boh je úžasný a teším sa na to, ako aj tejto rodine pomôže. Na ceste domov som v autobuse stretla jedného pána, ktorý bol asi z Luníka 9. Bol smutný na tvári, tak som k nemu prišla a spýtala sa ho, prečo je smutný. Povedal mi, že jeho manželka ho opustila a trápilo ho to. Vysvetlila som mu, že Božia láska je veľká a spýtala som sa ho, či verí v Boha. Povedal, že áno, a že má aj kríž pri sebe. Chcela som sa s ním viac porozprávať, ale už sme museli vystúpiť.

Aspoň som mu požehnala v živote a verím, že Pán začne konať aj v jeho živote. Boh je úžasný, neodsudzuje, ale miluje všetkých.

Na záver – Boh chce za učeníka aj teba

Na záver – Boh chce aj z teba učeníka

Milý čitateľ, je úžasné čítať príbehy druhých ľudí, ako ich Boh zmenil a ako Ho nasledujú. Otázka je, či ty Ho už poznáš osobne a či si túžil po Spasení alebo nie?

EVANJELIUM – DOBRÁ SPRÁVA OD BOHA PRE TEBA

Ak áno a nešíriš Jeho lásku a evanjelium medzi ostatných ľudí, chcel by som ti odporučiť našu službu ako evanjelizovať:

EVANJELIZAČNÁ SLUŽBA.

  • S láskou a vďakou Martin

Pozretia: 6,008 , Dnes: 6 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK