PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
Štefan - Až keď som sa pokoril pred Bohom, vtedy ma oslobodil od alkoholizmu.
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

Štefan – Až keď som sa pokoril pred Bohom, vtedy ma oslobodil od alkoholizmu.

Štefan - Až keď som sa pokoril pred Bohom, vtedy ma oslobodil od alkoholizmu.

Moje svedectvo, ako mi Boh odobral závislosť na alkohole.

Chcem Vám porozprávať môj príbeh, ako som prestal piť alkohol. Chcem podotknúť to, že som počas môjho života konzumoval veľké množstvo alkoholu. Pil som až tak, že nie raz sa stalo to, že som zaspal vonku vedľa cesty.

Vplyv alkoholizmu na moju rodinu

Môj alkoholizmus veľmi zle znášala moja manželka a samozrejme aj moje deti. Vydržal som nepiť mesiac, tri mesiace a aj šesť mesiacov, ale stále som znova začal piť a spadol som ešte hlbšie do závislosti na alkohole než kedykoľvek predtým.

Veľa krát som sa modlil za to, aby som prestal piť. Môžem povedať, že za moju alkoholickú éru som sa modlil aspoň tisíckrát. Neustále som padal hlbšie a hlbšie do alkoholizmu. 

Pamätám sa, ako mal za tri minúty začať zápas ligy majstrov medzi Bayern Mníchov a FC Barcelona. Ja som sa za tie tri minúty stihol pomodliť štyri krát, aby mi Boh zobral alkohol. No na druhý deň som sa hrozne opil.

Keď som sa prebral z alkoholickej kómy, tak som bol nahnevaný na Boha a vinil som ho, prečo dopustil to, že som sa znova opil. A povedal som: „Ty Bože ani neexistuješ, lebo by si tomu zabránil.“

Ten najtvrdší úder!

Raz som sa vrátil domov značne posilnený alkoholom a videl som moje deti ako plačú. Spýtal som sa ich prečo plačú. Tak mi dcérka povedala, že sa hanbí za svojho otca, nakoľko je alkoholik. Vtedy som si sadol v predizbe na lavicu a začal som plakať. Pochopil som, že si neviem sám pomôcť od tejto závislosti.

A vtedy som s plačom na tvári zo srdca vykríkol: „Bože, Ty vidíš, že sám neviem prestať s tým alkoholom. Prosím Ťa, zbav ma tohto problému. Zober mi toho démona alkoholu. Prosím, prosím…“ A toto som niekoľkokrát po sebe opakoval.

Nové ráno

Ráno som sa zobudil a nemal som chuť na žiadny alkoholický nápoj. Prestal som úplne piť alkoholické nápoje. V lete tomu bude 25 rokov, čo nepijem. Po čase som si uvedomil tú vec, že som sa darmo hocikoľko modlil, ale až v ten deň, keď som zo srdca vyznal Bohu, že to neviem sám vyriešiť a prosil som Ho o pomoc, Boh môj problém vzal do svojich rúk.

Musím poznamenať aj to, že v tom čase som bol v podstate neveriaci. Čo sa vlastne stalo? Úprimne som činil pokánie zo srdca a prosil som Boha o pomoc na vyslobodenie zo závislosti na alkohole. Aby modlitba bola účinná, musí byť najprv zo srdca s pokorou a úprimnou ľútosťou vyslovené pokánie a potom modlitba za daný problém.

-Štefan Belobrad

YouTube player

Fotky zo Služby Jesus For You, kde Štefan slúži a prináša ľudom Ježiša cez kázanie Božieho slova, ale aj cez uzdravenie v mene Ježiš.

Svedectvo z Premena tour.

YouTube player
PODOBNÝ MOCNÝ PRÍBEH MÚŽA ZÁVISLEHO NA ALKOHOLE.

Pozretia: 115,481 , Dnes: 65 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda