Štefan – Až keď som sa pokoril pred Bohom, vtedy ma oslobodil od alkoholizmu.

Štefan - Až keď som sa pokoril pred Bohom, vtedy ma oslobodil od alkoholizmu.

Moje svedectvo, ako mi Boh odobral závislosť na alkohole.

Chcem Vám porozprávať môj príbeh, ako som prestal piť alkohol. Chcem podotknúť to, že som počas môjho života konzumoval veľké množstvo alkoholu. Pil som až tak, že nie raz sa stalo to, že som zaspal vonku vedľa cesty.

Vplyv alkoholizmu na moju rodinu

Môj alkoholizmus veľmi zle znášala moja manželka a samozrejme aj moje deti. Vydržal som nepiť mesiac, tri mesiace a aj šesť mesiacov, ale stále som znova začal piť a spadol som ešte hlbšie do závislosti na alkohole než kedykoľvek predtým.

Veľa krát som sa modlil za to, aby som prestal piť. Môžem povedať, že za moju alkoholickú éru som sa modlil aspoň tisíckrát. Neustále som padal hlbšie a hlbšie do alkoholizmu. 

Pamätám sa, ako mal za tri minúty začať zápas ligy majstrov medzi Bayern Mníchov a FC Barcelona. Ja som sa za tie tri minúty stihol pomodliť štyri krát, aby mi Boh zobral alkohol. No na druhý deň som sa hrozne opil.

Keď som sa prebral z alkoholickej kómy, tak som bol nahnevaný na Boha a vinil som ho, prečo dopustil to, že som sa znova opil. A povedal som: „Ty Bože ani neexistuješ, lebo by si tomu zabránil.“

Ten najtvrdší úder!

Raz som sa vrátil domov značne posilnený alkoholom a videl som moje deti ako plačú. Spýtal som sa ich prečo plačú. Tak mi dcérka povedala, že sa hanbí za svojho otca, nakoľko je alkoholik. Vtedy som si sadol v predizbe na lavicu a začal som plakať. Pochopil som, že si neviem sám pomôcť od tejto závislosti.

A vtedy som s plačom na tvári zo srdca vykríkol: „Bože, Ty vidíš, že sám neviem prestať s tým alkoholom. Prosím Ťa, zbav ma tohto problému. Zober mi toho démona alkoholu. Prosím, prosím…“ A toto som niekoľkokrát po sebe opakoval.

Nové ráno

Ráno som sa zobudil a nemal som chuť na žiadny alkoholický nápoj. Prestal som úplne piť alkoholické nápoje. V lete tomu bude 25 rokov, čo nepijem. Po čase som si uvedomil tú vec, že som sa darmo hocikoľko modlil, ale až v ten deň, keď som zo srdca vyznal Bohu, že to neviem sám vyriešiť a prosil som Ho o pomoc, Boh môj problém vzal do svojich rúk.

Musím poznamenať aj to, že v tom čase som bol v podstate neveriaci. Čo sa vlastne stalo? Úprimne som činil pokánie zo srdca a prosil som Boha o pomoc na vyslobodenie zo závislosti na alkohole. Aby modlitba bola účinná, musí byť najprv zo srdca s pokorou a úprimnou ľútosťou vyslovené pokánie a potom modlitba za daný problém.

-Štefan Belobrad


Fotky zo Služby Jesus For You, kde Štefan slúži a prináša ľudom Ježiša cez kázanie Božieho slova, ale aj cez uzdravenie v mene Ježiš.

Svedectvo z Premena tour.

PODOBNÝ MOCNÝ PRÍBEH MÚŽA ZÁVISLEHO NA ALKOHOLE.

KATEGÓRIA: Skutočné príbehy

VIDEO ZOZNAM VIDEI SKUTOČNÝCH PRÍBEHOV

Pozretia: 30,422 , Dnes: 24 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

ZDIEĽAJ SVOJU VIERU
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
ĎALŠIE ČLÁNKY
TOMÁŠ – Cesta horolezca za zmyslom života

Čas prečitánia cca 8 minút Volám sa Tomáš Fides, som ženatý s úžasnou manželkou a máme spolu 2 deti ako dar od Boha. Toto je môj príbeh,

Pozretia: 31,575 , Dnes: 19 

n
7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

Čas prečitánia cca 13 minút V novej zmluve sa veľa píše o tom, ako Ježiš a jeho učeníci vyháňali démonov. No naša „moderná“ spoločnosť má

Pozretia: 45,032 , Dnes: 36 

Ako vykoreniť neodpustenie z hĺbky srdca

Čas prečitánia cca 8 minút Úprimne, asi každý jeden človek, zažil nejaké zlé veci v živote, či už väčšie alebo menšie, ktoré neboli fér a

Pozretia: 36,140 , Dnes: 21 

MODLITBY ZA UZDRAVENIE Z COVIDU

(Npíšte nám meno a symptómy)

Prihláste sa na odber noviniek

Žiadne spamy, iba aktuálny a zaujmavý obsah
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp