PRIHLÁSTE SA NA ODBER

TRI KRUHY: Ako jednoducho povedať evanjelium cez KRESBU + VIDEO

Krátke video o tom, ako sa dá neveriacim ľuďom vysvetliť evanjelium cez jednoduchú kresbu a ako ich viesť k spaseniu. Je to možné použiť kdekoľvek sa budeš nachádzať. Stačí k tomu len kúsok papiera a ceruzka. Jednotlivé body sú pomôcka, plus na konci je odkaz na modlitbu ako prijať spasenie.

YouTube player

NÁVOD V TEXTE:

1.KRUH SVET JE ZLOMENÝ

Ak si zapnete televízor alebo sa pozriete na svoj facebook, je úplne jasné, že žijeme v porušenom svete.

Je tu veľa smrti, veľa chorôb a utrpenia.

2.KRUH – TÚŽBA PO DOKONALOM SVETE

Ale vidíme aj stopy po kráse, ako krása západu slnka alebo smiech dieťaťa a to preto, že Boží plán bol dokonalý, keď ju stvoril, neexistovala žiadna smrť ani choroba.

Ale počnúc prvými ľuďmi sme sa ako ľudia rozhodli ísť svojou vlastnou cestou a opustiť Boží dokonalý plán, a to sa nazýva hriech, a hriech je to, čo viedlo k porušeniu, zlomenosti v našom svete a nás v hriešnosť.

No my nemáme radi, keď sme v zlomenom stave, v ktorom sme sa narodili, takže sa niektorí snažia dostať von sami tým, že stúpajú po rebríku úspechu v práci a myslia si, že ich to dostane von.

AKO VON?

Iní sa snažia dostať von tým, že robia zlé veci alebo sú nábožní, chodia do kostola a pomáhajú ostatným, a hoci sú to skvelé veci, nedostanú sa tak zo zlomenosti.

Niektorí sa pokúšajú prehlušiť zlomenosť drogami a alkoholom, pokusmi o samovraždu alebo možno aj vzťahmi; a tieto pokusy dostať sa zo zlomenosti sami skončia tak, že nás vtiahnu späť ako bungee lano.

3. KRUH – SKUTOČNÉ VÝCHODISKO

Ale Boh nás tak veľmi miloval, že nechcel, aby sme zostali v zlomenom stave.

Urobil pre nás to, čo sme nemohli urobiť sami a poskytol nám východisko, a to prostredníctvom svojho syna Ježiša.

Ježiš zostúpil do nášho sveta a nechal sa zabiť na kríži, vzal na seba náš hriech a o tri dni neskôr vstal z mŕtvych a vyhlásil, že ak sa niekto odvráti od svojej cesty a odovzdá sa Mu a uverí, že Ježiš prišiel, zomrel na kríži a vstal z mŕtvych a bude ochotný urobiť ho svojím Kráľom a Pánom, potom mu bude odpustené a stane sa novým človekom, a bude môcť zažiť Boží dokonalý plán pre svoj život.

V KTOROM KURUHU SA NACHÁDZAŠ?

Chcem sa ťa teraz opýtať: “V ktorej z týchto dvoch situácií sa teraz nachádzaš? Si ešte stále v zlomenosti, alebo si sa už obrátil a uveril v Ježiša a vrátil si sa do Jeho plánu? OK, tak ak si v zlomenosti, v ktorom z týchto dvoch kruhov chceš byť? OK, super. Alebo je niečo, čo ti bráni v tom, aby si sa odvrátil od svojej vlastnej cesty, uveril tak v evanjelium Ježiša Krista a urobil ho svojím Pánom a Kráľom?”

AK CHCEŠ SKUTOČNÉ VYCHODISKO

OK, super. Vieš, keď som sa rozhodol urobiť toto rozhodnutie, modlil som sa jednoduchú modlitbu, takú jednoduchú ako tento obrázok. Povedal som: “Bože, ľutujem ten hriech, že som zanechal Tvoj plán a ľutujem všetky cesty, ktorými som sa snažil dostať zo zlomenosti svojou vlastnou silou. Ale teraz som pripravený odvrátiť sa od mojich ciest a obrátiť sa k Tebe. A verím, že toto je pravda. Chcem Ťa urobiť svojím Pánom, aby som sa stal novým človekom a vstúpil do Tvojho zámeru pre môj život.”

Je to niečo, čo by si tiež chcel urobiť?

Potom sa s Ním len modlite.

Tak toto je prezentácia evanjelia v troch kruhoch.

VZOR MODLITBY

Nájdete tu na konci:

https://fireproduction.sk/evanjelium-dobra-sprava-od-boha-pre-cloveka/


TEXT: Preložil Laco K. a Andrea B.
Text nahovorila: Miriam
Postrihal: Matúš
Spracoval: Martin
Link na pôvodne video v ANG: https://youtu.be/5W8ynRMr59k

Pozretia: 30,985 , Dnes: 30 

Ak ste v článku našli gramatickú alebo obsahovú chybu, či máte niečo na doplnenie, napíšte nám, prosím, cez kontakty.

ZDIEĽAť môžeš CEZ:
PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
AUTOR OBSAHU
Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No raz ráno, keď som zažil veľmi silné stretnutie s Bohom, nemohol som neveriť v Neho a hľadať Ho a odpovede. Dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

OBSAH

MOHLO BY ŤA TIEŽ ZAUJÍMAŤ:
bodov ako byť vyslobodený z moci démonov
7 bodov ako byť vyslobodený z moci démonov

Čas prečitánia cca 13 minút V novej zmluve sa veľa píše o tom, ako Ježiš a jeho učeníci vyháňali démonov. No naša „moderná“ spoločnosť má

Pozretia: 114,149 , Dnes: 25 

Zriekni sa duchovnej temnoty a dedičstva komunizmu

Čas prečitánia cca 13 minút Zistite, prečo je dôležité zrieknuť sa duchovnej temnoty komunizmu a prepojiť sa s Božím kráľovstvom. Pridajte sa k modlitebnej iniciatíve a upevnite sa v budovaní večného kráľovstva.

Pozretia: 2,171 , Dnes: 6 

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špecialný DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
LINK