PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

Boh nie je zlý sudca, ale milujúci Otec – Veronika

Bola som vychovávaná v rodine, kde ma rodičia viedli skôr do kostola ako k Bohu. Boha som si prestavovala ako veľkého sudcu, ktorý na mňa niekde z vrchu pozerá a čaká, kým urobím chybu. Neskôr vo svojich 17 rokoch som začala mať veľkú túžbu spoznať Boha, aj keď som nevedela ako. No chcela som zmeniť svoj život. Potom som išla na Godzone tour, kde som prvýkrát počula, že je tu Otec, ktorý sa na mňa nehnevá, je tu Otec, ktorý ma pozná a nadovšetko miluje. Zažila som Otcovu lásku a dokonalé prijatie, ktoré mi zmenilo celý život.

Vždy som si myslela že Boh je iba nejaky sudca ktorý sa zdialky diva na moje chyby a čaká iba na to aby ma mohol potrestať. Neskôr som však zažila Božiu lásku ktorá zmenila môj život. A dnes viem že Boh je dobrý Otec ktorý ma miluje a ktory chce byt blizko. Ako vnímaš Boha ty?

Krik, strach a mutizmus

Od detstva sme mali doma problémy. Vždy bolo u nás doma veľa kriku, čo sa potom prejavilo tým, že keď som prišla do kolektívu, začala som mať strach z ľudí. Zo škôlky ma poslali k psychológovi, kde mi zistili mutizmus. Takže som značnú časť môjho detstva chodila po psychológoch, ktorí mi aj tak nepomohli.

Boh ako sudca

Hoci ma viedli rodičia od mala vždy do kostola a chodila som chvíľu aj na cirkevnú školu, nepoznala som evanjelium. Vedela som že existuje nejaky Boh ale prestavovala som si ho ako sudcu ktorý iba počíta moje hriechy, za ktoré ma chce potrestať.

Neskôr v mojej puberte, keď bolo u nás doma zase zle, tak som začala mávať záchvaty plaču pri ktorých som si často krát chcela ublížiť, tak som si začala škriabať nechtami ruky, pretože rezania som sa bála.

Tiež som mala veľa krát myšlienky na samovraždu ale vedela som že ak niečo urobim tak skončím v pekle. Vtedy som sa aj ja začala správať veľmi zle ku druhým. A moje správanie začalo kopírovať to, čo mne vždy ubližovalo.

Hľadanie Boha

Neskôr vo svojich 17 rokoch som si začala uvedomovať, že žijem zle a že chcem zmeniť svoj život. Začala som mať veľkú túžbu hľadať Boha, aj keď som nevedela ako. Začala som sa snažiť svojou silou byť dobrým človekom.

Potom som išla na Godzone tour, kde som prvýkrát videla ľudí, ktorí nasledujú Ježiša, a hovorili o Bohu spôsobom, akoby ho naozaj poznali. V ten večer som zažila, že Boh je živý, že ma miluje, a odovzdala som svoj život Ježišovi Kristovi. Keď som urobila toto rozhodnutie, naplnil ma neopísateľný pokoj a radosť, ktorú som nikdy predtým nezažila.

Vtedy som síce nevedela, čo sa vo mne stalo, ale vedela som, že je niečo iné. Po programe som odchádzala s rozhodnutím nasledovať Ježiša celým svojim srdcom a celým svojím životom. Otec ma našiel v mojej zlomenosti, dal môjmu životu zmysel, zmenil môj charakter, zmenil to, ako som vždy videla samu seba, uzdravil ma a stále uzdravuje.

Cesta po obráteni

Ako som sa znovuzrodila, začala som chodiť do katolíckej cirkvi, kde som už predtým chodila, ale teraz som to robila dobrovoľne s túžbou stále viac a viac nasledovať Ježiša. Začala som chodiť na birmovku a spievať v zbore, kde som spoznala naozaj úžasných ľudí. Za toto obdobie môjho života som naozaj vďačná.

Nemala som však istotu spasenia (skôr som o nej nevedela), tak som začala zakladať na svojich skutkoch a keď som padla do hriechu, mala som strach zo smrti a z toho, že skončím v pekle alebo v očistci a trpím bez Boha niekoľko tisíc rokov bez Boha a vzťahu s ním som nechcela.

Ako som žila svoj náboženský život so snahou žiť pre Krista, stále som nevedela, že odpustenie je iba skrze Ježiša, nie moje skutky. Chodila som na spovede, no po nich som sa stále necítila slobodná.

Obdobie COVID-19 a hľadanie pravdy

Ako prišla korona, začala som viac študovať Bibliu a učenia cirkvi. V tom období som Bohu povedala, nech mi ukáže pravdu, nech je akákoľvek. A postupne mi Boh začal otvárať oči. Začala som sledovať kázne z Otcovho domu na YouTube, cez ktoré som mohla rásť stále viac. V tom období som prijala, že som spasená z milosti a nemusím sa snažiť svojimi skutkami priblížiť Bohu. Pretože na mňa pozerá ako na dcéru, ktorá bola vykúpená krvou Ježiša Krista.

Boh ma poslal študovať teológiu

Po znovuzrodení som mala veľkú túžbu privádzať ľudí k Bohu. Keď ma niekto niekedy pýtal, čo chcem robiť po strednej škole, vedela som, že chcem robiť niečo pre Boha. Napriek svojej silnej túžbe som však podala prihlášku na vychovávateľstvo, aby som aspoň niekde bola. No keď som tam prišla a sedela som v prednáškovej miestnosti, zrazu som počula, ako mi Boh hovorí, že som zle. Že to nie je to, čo mám robiť, že som stvorená pre niečo väčšie.

Cestou naspäť som začala rozmýšľať nad teológiou a keď som prišla domov, ešte po nejakej fáze rozhodovanie som ukončila tu výšku a zostala som rok doma, aby som mohla rozmýšľať, čo ďalej. Celý ten rok mi Boh vnukol túžbu ísť na teológiu, a nakoniec som tam aj šla.

Teraz som v prvom ročníku a som naozaj vďačná, že tam môžem chodiť. Aj keď neviem, čo Boh ešte so mnou má v pláne, snažím sa ďalej počúvať Jeho hlas a dôverovať Jeho plánu pre môj život.

Záver o poznaní Boha Otca

Boh je ten, ktorý ma uzdravuje zo všetkých zranení a ukazuje mi, kým som. Búra všetky klamstvá, ktorým som o sebe uverila, a ja môžem byť slobodná. Chcem ti iba povedať, že Boh nie je nejaký sudca, ktorý počíta každú tvoju chybu. Boh je dobrý Otec, ktorý ťa miluje, stará sa o teba a má dokonalý plán pre tvoj život. Poslal na svet svojho Syna, aby ti mohol dať nový život v plnosti a Jeho prítomnosti.

-Veronika

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/vevvvus/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/@Sis_in_Christ
TIKTOK: https://www.tiktok.com/@vevvvus

Pozretia: 6,289 , Dnes: 6 

AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK