PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi

9 dôvodov prečo sme počkali so sexom do manželstva

Počkať so sexom do manželstva je niečo, čo sa dnes „nenosí“. Je to pokladané za staromódne a prežitok z minulého tisícročia. Hovorí sa, že stretnúť pannu či panica je ako stretnúť „jednorožca“. Ževraj ešte nevyhynuli. Na druhej strane, veľké percento ľudí, ktorí zistia, že ste si to nechali až do manželstva, získa voči vám rešpekt.

Niekto si môže povedať, že na moju stránku sa nehodí téma o sexe. No v konečnom dôsledku sex je Boží nápad a On ho stvoril – teda sa tu jednoznačne hodí. 🙂

V niektorých kresťanských kruhoch sa o tom vôbec nerozpráva, čo nie je správne ani zdravé. Lebo potom svet a ľudia, čo nepoznajú Božie princípy, o tom učia po svojom. No kto by mal tejto oblasti najlepšie rozumieť, ak nie ten, kto ju stvoril?!

V knihe Harmónia manželstva (vrele odporúčam) psychológ doktor Leman napísal, že jeden z dôkazov Božej existencie je sex. Je tak dobrý, že musíte uznať, nemohol vzniknúť náhodou.
[1 Len parafrázujem]

9 dôvodov prečo sme počkali so sexom do manželstva

9 dôvodov prečo sme počkali so sexom do manželstva
1. Porovnávanie s inými

Najčastejšie uvádzaný argument, ktorému som najskôr vôbec nechápal. Teraz viem, že to môže byť reálne vážny problém. Keď chcete k sebe navzájom hlboko PRIĽNÚŤ, no máte problém lebo vám mysľou vkuse bežia iné/-í, s ktorými ste spali a porovnávate ich so svojou milovanou osobou.

Teda problém neskôr v manželstve hlboko priľnúť duševne k milovanej osobe.

2. ŠtatistickY SÚ manželstvÁ, kde SA počkalO so sexom až do svadby, pevnejšie a funkčnejšie

Ak sa nechcete rozviesť a mať funkčnejšie manželstvo, čisto štatisticky, je lepšie so sexom počkať až do svadobnej noci. Podľa prieskumov je dva krát väčšia rozvodovosť manželstiev, kde spolu spali pred svadbou, ako tie kde parneri spolu spali až po svadbe. Dokonca, ženy ktoré spali so svojimi partnermi pred svadbou majú 3x väčšiu šancu, že budú mať iného sexualného partnera, než ženy, ktoré mali sex so svojim partnerom až po svadbe.[len citujem 2]

3. Je to veľmi výnimočné medzi dvomi ľuďmi

Keď niekomu dáš svoje panenstvo až v manželstve, je to asi ten najkrajší dar, ktorý si mladomanželia navzájom môžu dať. A to robí aj ten vzťah výnimočným, vzácnym, špeciálnym, pevnejším a stabilnejším – väčia miera vydania sa jeden druhému a dôležitosti.  

Ja som svojho milého, a môj milý je môj…
(Pieseň Šalamúnova 6:3)

Obzvlášť, ak to človek doslova „rozhadzoval“ kade tade, tak potom sa výnimočnosť a vzácnosť strácajú.

4. žiarlivosŤ, Vina a rozbitá duša

Moja manželka mi bola verná ešte skôr ako sme sa poznali a rozhodla sa počkať so sexom do manželstva, hoci mala príležitosti aj predtým. Vo mne to teraz vypôsobuje úplne iný level dôvery, že jej môžem veriť aj teraz, a aj v budúcnosti. Táto dôvera nás chráni pred chorobnou a zbytočnou žiarlivosťou. Dôvera a istota sú kľúče ku zdravému vzťahu.

Čo sa týka viny, tak obzvlášť medzi kresťanmi, ak padli a spali spolu pred manželstvom, zakaždým to veľmi vážne ničilo ich vzťah – ktorý neraz končili rozchodom.

5. pohlavné ochorenie 

Najlepšia ochrana pred pohlavnými chorobami je oženiť/vydať sa a byť verný/á. Antikoncepcia ani z ďaleka nie je 100%. [3a]

6. nechcenÉ tehotenstvo

V prípade nechceného tehotenstva je situácia pre dieťa ale aj rodičov oveľa ťažšia. A mal by to pritom byť tiež nádherný dar. Preto sa ľudia neraz uchyľujú k tomu, že idú na potrat… čo je vlastne podľa Biblie vražda.[3b] Riešením je odmietnuť „hriech v spálni“ a nie dieťa.

Koľkokrát som už stretol ľudí zdesených strachom len, preto lebo sa báli či niečo nechytili alebo neotehotneli…

Pravda „bezpečnom sexe“, len pre silne povahy, potom zistite ako nás manipuluju:

YouTube player
7. Nenaplní ťa to, ani Ťa to neuzdraví

Veľa ľudí si podvedome myslí, že smilstvo[4], teda sex mimo manželstva, im dá viac lásky, prijatia, hodnoty u druhých alebo ich naplní – LOŽ.  Ľudia, ktorí povolia svoje hranice len kvôli zraneniam a snažia sa tú bolesť a „dieru“ niečím zaplátať, dopadnú tak že sa táto „diera“ v nich akurát zväčšuje.

8. Budú jedno telo

Pri nemanželskom sexe, či tomu ľudia veria, alebo neveria, duchovné veci prechádzajú z jedného na druhého.

Skutočné príklady: chalan, ktorý išiel za prostitútkou, mal od tej doby problémy s depresiou. Dievča, čo spalo s chalanom, ktorý bol závislý na alkohole, malo odvtedy chuť piť v takej miere ako predtým vôbec. A mnohé iné… Duchovne tie veci môžu prechádzať, lebo sa stanú jedným telom (duchovný princíp).

Alebo či neviete, že ten, kto sa pripojuje k prostitútke, je s ňou jedným telom?

(Biblia 1.Korintanom 6:16)

9. Lebo je to Božia vôľa

Úprimne, toto bol hlavný dôvod pre mňa prečo počkať. A to ma neraz skoro „kleplo“. 😀 Pardon za úprimnosť.

Keď som mal asi 14, jeden chalan sa ma spýtal: „Prečo, ak si ty kresťan, chceš mať sex pred manželstvom, keď to je proti Božiemu slovu?“. Tá veta bola zrejme zo Svätého Ducha,  lebo ma neskutočne usvedčila v srdci. Vtedy som sa rozhodol. Nemôžem jedno vyznávať a druhé robiť.

SELACH.
(Hebrejský výdych na zastavenie sa a zamyslenie kvôli spracovaniu informácie.)

Lebo to je vôľa Božia – vaše posvätenie, aby ste sa zdŕžali od smilstva…

(Tesaloničanom 4:3)

Preto ak niekto tvrdí, že je kresťan a je to pre neho úplne v pohode (bez viny) žiť v hriechu – sex mimo manželstva – tak ten človek nebude kresťanom.

Som presvedčený, že všetko čo Boh hovorí a robí je dobé a má to hlboký význam. A ak povedal že sex patrí len do manželstva, tak mu verím. Viem, že ak by som aj padol a prosil by som ho úprimne o odpustenie  odpustil by mi. Ale nechcel som… prečo? Lebo ho mám rád.

Ježiš odpovedal a riekol mu: Keď ma niekto miluje, ten bude zachovávať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať, a prijdeme k nemu a urobíme si u neho príbytok.
(Ján 14:23 )

(Povedal som Bohu Áno v mojom živote. Preto ho beriem veľmi vážne. Nie len verejne, ale aj súkromne. Dnes už viem, že je reálny a pravdivý aj Jeho slovo. Neraz sa ma „dotkol“, očistil ma, odpustil mi hriechy, priviedol k sebe, uzdravil, oslobodil aj mi dal dary Ducha Svätého… Nebrať Boha a jeho Slovo vážne a žiť naopak, to by bola schizofrénia.)

Sex je ako dar, ktorý treba vedieť používať

Každý dobrý dar je od Boha. No každý dar čím je mocnejší, tým ho treba vedieť lepšie a správne používať. Lebo tým istý darom môžeme rovnako pomôcť aj rovnako zničiť. Jednoduchý príklad s kladivom, môžem zabíjať klince aj postaviť dom. Rozbiť si hlavu alebo niekoho prizabiť. Rovnaké to je aj so sexom.

Niekto raz prirovnal sex k rieke. Ak je v koryte, prichádza z nej úžitok, občerstvenie a život. No ak je mimo koryta, volá sa to „potopa“ a berie domy, stromy, autá a zanecháva za sebou zničenú krajinu. Tým korytom sú Božie princípy alebo Božie slovo (nie vymyslené náboženské alebo ľudské náuky).

Cieľ článku

Cieľom článku je ukázať a odôvodniť prečo túto oblasť Boh vytýčil len do manželstva. Tiež búrať predstavu, ktorá je v dnešnej modernej kultúre veľmi populárna. A následne poukázať na skazu akú to so sebou často prináša… (ako každý hriech).

Manželská zmluva

Cieľom bolo poukázať aj na to, že manželstvo nie je iba papier, ale zmluva medzi Bohom, mužom a ženou (verím, že pod to patria aj svadby uzavreté nie len v kostole). Boh vie prečo túto vec vyhradil do manželstva.

Na záver Z môjho života

Úprimne, pred svadbou sme nejaké hranice porušili (napr. hranice v dotykoch), na čo nie sme hrdí a ktoré boli na pokánie. No rozhodli sme sa pevne (čo je základ) a s Božou pomocou sme počkali so sexom až do manželstva. Nebolo to ľahké, ale stálo to za to a nikdy by som nemenil 🙂 . Práve naopak, ak by sme to tak neurobili, ľutoval by som to. Plus by to prinieslo tie negatívne veci, ktoré som vyššie spomínal.

Pár viet pre ľudí, ktorÍ to nedali

… A Ježiš jej povedal: Ani ja ťa neodsudzujem; iď a nehreš viacej. (Ján 8:11)

Chcem vám len povedať, že nikoho ani kúsoček neodsudzujem ani sa nepovyšujem a ani Boh nikoho nechce odsúdiť. Plus, chcem vás povzbudiť a dať vám nádej, že Boh dokáže dokonale odpustiť, očistiť, uzdraviť a obnoviť všetko, čo hriech zničil a dať ľudom ďalšiu šancu. A On to aj chce urobiť, ale nasilu to robiť nebude.

Neváhajte niekoho komu dôverujete kontaktovať. Alebo k tomu kto je skúsený, prísť s prosbou o pomoc alebo rozhovor.

Martin K.

Veľmi dobrá čas z realacie v TV LUX o sexe : 
YouTube player

(Nezvyknem pozeráť TV LUX, ale táto časť bola vážne dobrá. Odporúčam si ju tiež pozrieť.)

Veľmi silný príbeh Charlott o koreňoch, dôsledkoch a vyslobodeni v mene Ježiš zo sexuálnych hriechov:

https://www.facebook.com/fireproduction.sk/posts/2121814834578073?__xts__[0]=68.ARBt8Tbfphf28t5EvXlK5OP9JwXu-YHa-gAYPodED5BnA7-U_51K77CXick6BUpJmaZS3Mtv0_MUsQgj0oumILwANGO5DTbMiBk_zQ2MO_fwI0MOaQqahBiL9MKCUZ7Uw-MrDI9Co61w2POVXj7nWLqqkceDnEb2WsIBZALOMUioglXOKzvlZuZreTf7UcO4ukcPfKh_qqEeRGGJHKblHu88tFPubGET0kbyBGC7mjhepGdbZlF3FRWQxuH4axhqSflnqPBaEIBvoE5lUAn4l8YEaTHQsEzWqxbNCkvucyeoSQTKP3ZGqAjiidwUd9rVfhwonfHbP4d9SZ20yjd0NCiSgg-Y7BxmUp9GPw&__tn__=C-R

Vtipnou formov podane: 
YouTube player

Odporúčané : 

http://acetsr.sk/prednasky/

Moji kolegovia z ACETSR robia veľmi kvalitné prednášky na tému SEX, AIDS A VZŤAHY. Neváhajte ich kontaktovať, ak by ste mali záujem.

Ja robím prednášky o mužskosti a facebooku. 🙂

Harmónie v manželstve

My s manželkou sme pred svadbou dostali dar od nášho kamaráta, knihu kresťanského psychológa Kevina Lemana Harmonia v manželství.

Prvé štyri kapitoly určite odporúčam prečítať snúbencom pred svadbou, veľmi vtipne, odborne, prakticky a dobre napísaná kniha.


Odkazy :

[1] LEMAN K. Harmonie v manželstvi

[2] LEMAN K. Harmonie v manželstvi, 17-18s

Prieskum medzi 1800 manželských párov v USA dokázal, že u párov ktoré spali spolu pred manželstvom je o polovicu väčšia rozvodovosť než u párov ktoré spali spolu až po svadbe.

Prieskum medzi 3884 ženami z Kanady ukázal to isté.

Vo Švédsku prieskum medzi 4300 ženami ukázal, že rozvodovosť bola až 80% väčšia u žien ktoré spali s partnermi pred svadbou, než u žien ktoré spali s partnerom až po svadbe.

Prieskum medzi 1235 žien z USA vo veku od 20-37 rokov dokázal. Že ženy ktoré spali so svojím partnerom pred svadbou je 3,3x väčšia šanca že budú mať sex s niekým iným než len so svojim manželom.

(Na SK a ČR to nebude určite iné)

Štatistiku o nevernosti mužov som žiaľ nehľadal, ak by niekto našiel z nejakého dôveryhodneho zdroja môže my poslať.

[3a] 

YouTube player

[3b] Job 3:11 : Prečo som nezomrel, prv ako som sa narodil alebo vyjdúc zo života matky prečo som nezhynul?

(Pred narodením žil v lone svojej matky)

[4] Smilstvo je archaické a biblické slovo, znamená akýkoľvek sex medzi ľuďmi mimo manželskej zmluvy.

Jeho prehĺbenom význame môžme hovoriť aj o „smilstve v srdci“ čo znamená žiadostivo pozerať po niekom s kým nie sme v manželskom zväzku. Ježiš keď o tom hovorí, tak preto lebo rieši koreň hriechu v srdci a nie len ovocie teda už samotný vykonaný skutok. Preto aj pár veršov v tej kapitole hovorí o hneve v srdci, už ako o vražde v srdci. ( z Matúš 5)

Cudzoložstvo je sex mimo manželskej zmluvy, ktorým sa dokonca porušuje manželská zmluva – nevera.

Článok o dôležitosti manželstva,  že to nie je iba o papieri od psychológa na SK :

https://www.dobrenoviny.sk/c/124650/marek-herman-cesky-psycholog-hovori-o-vztahoch-svadbe-a-laske 

(ale musím sa priznať, že som ho ešte celý neprečital)

Pozretia: 127,311 , Dnes: 13 

AUTOR OBSAHU
Picture of Martin
Martin

Viera v Boha bola pre mňa iba bájka, ktorú si ľudia vymysleli. No dnes viem s istotou, že je skutočný a dobrý. 🔥❤️

Zisti viac o autorovi
ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK