PRIHLÁS SA NA ODBER:
Vyhľadať
Moc Božieho slova ma uzdravila z úzkostných stavov a depresie - Robert
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

Z demonických úzkostných stavov ma uzdravilo Božie slovo – Róbert

Môžeš mať to isté

Narodil som sa v tradičnej kresťanskej rodine, kde vzťah k Bohu a Božiemu slovu nebol základ života. Pamätám si, že som mal birmovku aj sväté prijímanie. Keď som mal ťažké obdobie, do môjho života prišiel človek, ktorý mal živý vzťah s Bohom a daroval mi Bibliu. Povedal mi, že môžem byť taký istý svedok a priateľ Pána Ježiša, ako boli učeníci, ktorí s ním pôsobili počas jeho pôsobenia na zemi. Hoci som tomu neveril, Boha som potreboval a nevedel som si pomôcť.

Radosť

Po asi mesiaci som začal pociťovať zmeny vo svojom živote. Znovuzrodil som sa, čo bolo veľkým prielomom a našiel som osobný vzťah s Bohom. Čítal som Písmo, modlil som sa a vyrozprával Bohu o svojich problémoch, pričom som mu zároveň ďakoval. Nasledujúci rok a pol bol zameraný na čítanie Biblie, plnenie školských povinností a život v živom spoločenstve kresťanov, kde som slúžil a zažíval radostné obdobie života.

Zničoho nič začali silné úzkosti, depresie, strachy a problémy so spaním

Po roku a pol kresťanstva prišlo veľmi ťažké obdobie do môjho života, ktoré som nikdy predtým nezažil. Začal som mať silné úzkostné pocity počas dňa, strach a neskôr k tomu prišli aj problémy so spaním, bolesti na hrudníku a búšenie srdca. Pamätám si, že som bol u obvodného lekára, u internistu a v podstate na nič neprišli, ale povedali mi, že mi môžu predpísať lieky na depresiu. Asi o mesiac nato som začal mať aj závraty a prišlo sa na to, že mám posunuté dva krčné stavce, čo mohlo spôsobovať tie závraty.

Intenzívny duchovný boj proti úzkosti s modlitbou a Božím slovom

Bolo to veľmi ťažké obdobie, asi 3 razy do dňa som mal silné úzkostné pocity a strach. V tom čase som sa horlivo modlil a hľadal Boha – čítal som Bibliu a hľadal som odpoveď alebo verš, cez ktorý by mi odpovedal Boh v Biblii. Vyzeralo to tak, že keď prišli na mňa silné úzkostné pocity a bolesť na hrudi, vzal som Bibliu a išiel som sa modliť do lesa alebo niekde sám, a po čase to prešlo. Lenže po dvoch mesiacoch už som nemal síl bojovať, lebo sa to vracalo, a tak som uvažoval, že začnem brať nejaké antidepresíva, veď to berú aj iní ľudia a je im dobre.

Raz po zhromaždení v zbore som sa zastavil za jednou sestrou v Pánovi a tá mi povedala, aby som absolútne nebral žiadne lieky, že príde čas, keď to prejde, že ak to začnem brať, budem mať závislosť a ono sa to vráti. Tak som vyhodil všetky antidepresíva od lekárky.

SLOVO OD BOHA

V tom čase som počúval kázne o uzdravení a narazil som aj v Biblii na verš:

A sám Boh pokoja nech vás celých posvätí a pri príchode nášho Pána Ježiša Krista nech vášho ducha zachová neporušeného a dušu i telo bez úhony.

1. Tesalonickým 5:23


Vtedy som si uvedomil, že Boh chce zachovať moje zdravie, teda aj telesné aj duševné v najlepšej kondícii a nechce, aby som bral antidepresíva. Taktiež chce uzdraviť aj moju krčnú chrbticu.

Po troch mesiacoch boja a trápenia som začal brať veľmi vážne Božie slovo, ktoré hovorí o tom, že Boh je verný zachovať našu dušu a telo v poriadku a začal som to slovo vyznávať nad mojím životom. Pamätám si, že ešte zhruba týždeň som mal silné pocity strachu a úzkosti a zrazu začalo prichádzať zlepšenie a bolo mi stále lepšie a lepšie.

Bol to čas, kedy čas s Bohom na modlitbe prestával byť bojom, kedy som sa snažil zbaviť úzkosti a strachu, ale bol to čas nového občerstvenia a povzbudenia. Po necelom mesiaci všetky problémy týkajúce sa strachu, úzkosti a depresie odišli a zmizla aj bolesť na hrudníku a závraty. Naozaj som pochopil, aké dôležité je pozorovať Božie slovo, ktoré hovorí priamo riešenie pre daný problém, lebo napokon to Božie slovo uvoľní toľko moci Božej do nášho života, že problém zmizne.

Dnes sú tomu už 4roky a problémy, ktoré som mal odišli natrvalo bez akejkoľvek pomocí lekára a k tomu zostalo v mojom živote svedectvo od Boha.

-Róbert

A digital painting of the Biblical story when Jesus rescued Peter from falling under the water.

Poznámka od nás ku svedectvu:

  1. Boh chce uzdravovať ľudí nielen fyzicky, ale aj duševne, a robí to aj DNES!
  2. Božie slovo, keď ho aplikujeme vo viere, napriek prekážkam, začíname zažívať zázraky a prielomy.
  3. Vážime si prácu lekárov, ale vieme, že existuje najväčší lekár, a tým je Boh.
  4. Cieľom svedectva je povzbudiť ľudí, aby hľadali v Bohu uzdravenie mocou jeho slova, tak ako to urobil Róbert.
  5. Ak užívate psychiatrické lieky, neodporúčame ich náhle vysadzovať! Náhle a rýchle vysadenie psychiatrických liekov môže spôsobiť veľmi nepríjemné vedľajšie účinky. Róbert s nimi ani nezačal.
  6. Ak ich užívate, je dôležité ich postupné vysadzovanie, určite nie zo dňa na deň! Potom je dôležité zamerať sa hlavne na vnútorné uzdravenie a vyslobodenie s Bohom. Tejto problematike je venovaná celá sekcia na našom webe SLOBODA V BOHU, kde sa zaoberáme týmito otázkami. Psychiatrické lieky a antidepresíva zvyčajne neriešia problém, ale stabilizujú človeka.

-Martin

Z našich skúseností predpokladáme, že Róbertové náhle úzkostné stavy boli spôsobené démonickým pôsobením. Lebo jedna vec je uveriť, druhá vec byť vyslobodený. Róbert mal otvorené dvere cez okultizmus a čarodejníctvo svojich predkov a rodičov. Niekedy môžu byť tieto stavy spôsobené otvorením dverí okultizmu (vedome aj nevedome), či neodpustením, hlbokými zraneniami, odmietnutím alebo traumami… Pre viac odporúčame preštudovať túto časť na webe:

Skutočná Sloboda v Bohu -Jedna vec je uveriť, druhá je žiť v plnosti toho čo máme v Ježišovi,. V slobode, láske, pokoji, radosti...
Skutočná Sloboda v Bohu – Jedna vec je uveriť, druhá je žiť v plnosti toho čo máme v Ježišovi. V slobode, láske, pokoji, radosti…

MODLITBY ZA UZDRAVENIE

Ak by ste chceli modlitbu za UZDRAVENIE, NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ!

(Čoskoro doplníme ďalšie informácie.)

ZOZNAM NA YOUTUBE: PODCASTY / KÁZNE O SLOBODE:

Nezabudnite sa prihlásiť na odber, dať like a nejaký koment 🙂

YouTube player

Pozretia: 6,490 , Dnes: 6 

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER môžeš TU:
AUTOR OBSAHU
Picture of Hosť
Hosť

Tento článok je od hosťa.

ZDIEĽAŤ MÔŽEŠ CEZ
OBSAH
ZDIEĽAť môžeš CEZ:

Prihláste sa na

odber

Zašleme vám na email špeciálny DARČEK (ebook):
11 praktických rád
ako osobne spoznať Boha
ebook 11 praktických rád ako osobne spoznať Boha (FIRE production) Maritn Kalivoda
LINK